Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Postmoderni Filosofie
KAATHA
Ma postmoderna koule? (c) Zdenek Vasicek :)
Anzenbacherova definice: filozofie zkoumá neempirické předpoklady empirického.
postmodernism: a term coined by jean-francois lyotard to label certain features of contemporary western society 'after modernity'; as a successor to modernism in the arts; and finally, as a philosophy which shares much common philosophical ground with poststructuralism;

Tento klub by mel slouzit k diskuzim o postmoderni filosofii obecne, autorech, nazorech, myslenkach, a kritice postmoderny (to predevsim :)
Vice info na home.

flamy se toleruji :)) uplny offtopicy nikoliv..

Osobni inzultace a vubec vyjadrovani mimo ramec rozumne diskuse vedene mezi inteligentnimi bytostmi NEJSOU tolerovany, po jednom napomenuti ktere se mine ucinkem bude takovemu ID pravdepodobne omezen pristup do tohoto klubu
Pokud bude mit nekdo pocit, ze byl takto inzultovan a ja nestihnu zareagovat, at se ozve do posty :)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
VIR_KENNY --- 10:31:27 18.6.2008
ACHERON: ajo - ja jsem totiz vychazel z toho ze tohle [ ACHERON @ Postmoderni Filosofie ] mirilo na tohle [ VIR_KENNY @ Postmoderni Filosofie ] a nedoslo mi ze myslis tohle [ VIR_KENNY @ Postmoderni Filosofie ] na tohle [ XCHAOS @ Postmoderni Filosofie ]eeeeee.... ted uz tomu nerozumim ani ja :)
ACHERON --- 10:28:19 18.6.2008
VIR_KENNY --- 10:24:05 18.6.2008
ACHERON: jaky protiargument. Ja jsem proste zjistil, ze u mnoho historickych skutecnosti jsou zastarale informace (kterejm ale lidi porad verej) a odkazy samozrejme smerovali na jejich podporu (tudiz k onem vyvracenejm faktum). Malokdo by byl takovej, aby tam dal odkazy ktery nepodporujou jim proklamovanou tezi..
ACHERON --- 10:20:42 18.6.2008
VIR_KENNY: moc vtipna reakce na dobry protiargument...


XCHAOS: hele ja sem povazuju za profesionalniho humanitniho vedce a zadny rozbijeni stroju nepodporuju...bych se ohradil :)
VIR_KENNY --- 9:49:39 18.6.2008
jsem zly clovek. Prosim rikej mi to kazdy den. Dela mi to dobre.
XCHAOS --- 9:38:18 18.6.2008
VIR_KENNY: tvoje povýšenecké elitářství ohledně Wiki naprosto nesdílím. když nic jiného, tak u každého serióznějšího článku je seznam zdrojů - ať už webových, nebo "reálné" použité literatury. tzn. je to přinejhorším shrnutí toho, jak masa tyto zdroje pochopila.

masy uživatelů Internetu v dnešní době jsou něco jiného, než masy v 18. století: tvoří to lidé gramotní, schopní pochopit když nic jiného, tak aspoň syntax Wiki (není to WYSIWYG editace), existuje tam růzá míra demokratické diskuze o obsahu jednotlivých článků, je to mezioborové, multilinguiní - a hlavně je to popřením všech tezí o "konci dějin", "pozdní době", "nemožnosti vytvořit nic nového", apod. - je to zcela jasný důkaz, že nám tu před očima vzniká něco zcela nového, a pochopitelně - profesionální humanitní vědci volají "rozbíjejte stroje, berou nám práci" (rozuměj: peníze za tu práci - práce je pořád dost...)
XCHAOS --- 9:33:07 18.6.2008
SEEKER: ano, ale na 10ti stranách se už asi nedozvím víc, než mi vtloukali do hlavy v 80. letech v hodinách Občanské nauky... :-) osobně nevím, jak se chce bavit o práci, aniž by měl nějakou ekonomickou teorii hodnoty - a tady jednoznačně už od konce 19. století Marxe vytlačuje http://en.wikipedia.org/wiki/Marginalism

Na Marxovi mi vadí třeba i jeho moto o tom, jak je úkolem filosofie nutně změnit svět - ne není, to jediným možným cílem filosofie - je možné i změnit sebe, nebo nezměnit nic, nebo vytvořit nový svět aniž bychom měnili ten starý - osobně sice proti pravičákům hájím socialismus 19. století a jeho hodnoty, a tvrdím, že dnešní EU je v podstatě ztělesněním hodnot Pařížské komuny, apod. Ale to nic nemění na tom, že Marx sám o sobě je jen tupá ideologie - a vůči ideologiím jsem poměrně ostře vyhraněný, viz [ XCHAOS @ Postmoderni Filosofie ]

Navrhuji nevyhnutelné schizma této konference na postmoderní filosofii vs. postmoderní ideologii, a já zůstanu s dovolením v té filosofii a budu tam meditovat na téma, do jaké míry je pravděpodobné, že žijeme v simulaci, nebo hledat někoho, kdo se společně se mnou pokusí pochopit ten konstruktivismus - [ XCHAOS @ Postmoderni Filosofie ] (zrovnoprávnění "vědy o umělém", tzn. obecné počítačologie - s ostatními akademickými obory mi přijde jako docela zajímavá výzva - jde koneckonců o to svhrnout mocné muže v sakách a kravátách, a stát se mocnými muži v džínách a tričku, ne ?)
VIR_KENNY --- 9:24:17 18.6.2008
MR_MITCH: ja s tebou souhlasim, uz jen proto, ze mnoho temat, ktery jsem si nejak vic prostudoval, byla na wiki vysvetlena naprosto zcestne a obsahovala treba vseobecne prijimana, lec mylna a jiz vyvracena fakta.
Wiki, to je encyklopedie toho, co si mysli masa, nikoliv pravdu nebo realna fakta. je to vseobecna predstava, presvedceni. A s realitou to nema nic spolecneho.
SEEKER --- 21:53:58 17.6.2008
XCHAOS: přečti si Odcizenou práci, to je ranný Marx, na 10 stránkách tam máš vše v kostce.
XCHAOS --- 20:47:14 17.6.2008
MR_MITCH: ok, lineární, postupný čtení je proces sám o sobě, to je těžký - nechci tvrdit, že je k ničemu - jenom tvrdím, že to není jediný způsob práce s informacemi. je fakt, že Foucaulta a Kropotkina jsem četl papírově, z toho co vyjmenováváš, ale konkrétně ten Marx je zajímavé, že na http://www.gutenberg.org není Kapitál, což je asi jediný, co má cenu. osobně ale nevím, do jaké míry mám číst všechno, k čemu přistupuju tak, že mi to spíš k ničemu nebude. Možná jakési kritické čtení, budiž...

myslím, že mezi Wiki a ostatními encyklopediemi je propastný rozdíl, který spočívá právě v té otevřenosti a potenciálu růstu. když nic jiného, tak se tam dozví, co dalšího od nějakého autora by třeba mělo cenu přečíst.