Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
FISHEYE_100 --- 14:09:44 3.12.2010
HELEN: Velky transhumanismus
HELEN --- 18:00:20 2.12.2010
MARURA --- 14:15:42 25.11.2010
RESET FESTIVAL
Aktuálně
http://www.platforma-reset.cz/
SINSEMILLA --- 15:57:15 12.11.2010
[ OFFERING WORKNABÍZÍM PRÁCI: ČESKÝ ROZHLAS - MARKETINGOVÝ A PR MANAŽER / Cela Cr ]

kdybych neměla jiné plány, tak to zkusim.. mohlo by někoho zaujmout..
FISHEYE_100 --- 0:11:52 10.11.2010
Mikroloops (http://myspace.com/mikroloops) odehrají 25.11. ve Školské28 nové premiérové představení se zcela novým a/v setem Fear and Trembling. Navíc (!!!) máme tu čest přizvat jako zvláštního hosta legendárního čínského performera, hlukaře a zvukového básníka Yana Jun, který předstoupí v kratším sólovém setu. Dále... od 6 hodin můžete týž den zavítat na vernisáž a/v laserové instalace Hannese Hoelzla v Šedém pokoji.
http://skolska28.cz/page.php?event=409
IRIS23 --- 23:05:23 24.10.2010
IRIS23 --- 23:44:46 18.10.2010
Přehlídka animovaného filmu vyzývá k přihlašování filmů do soutěže Jiné vize 2010

Soutěž Jiné vize, jejíž čtvrtý ročník se bude konat v prosinci v rámci Přehlídky animovaného filmu (PAF) v Olomouci, je kurátorským výběrem audiovizuálních děl. Soutěž si klade za cíl zpřístupnit a ocenit díla profesionálů i amatérů, která neotřelým způsobem prostupují výtvarnou i filmovou scénou. Dramaturgie Jiných Vizí vyhledává vizuálně i narativně originální projekty na pomezí výtvarného umění, videoartu a animace. Soutěž je sice realizována v rámci Přehlídky animovaného filmu, který však pracuje s kategorií animace v daleko širším interpretačním rámci, než je obvyklé. Akceptována je jakákoli klasická animace, práce s manipulovaným obrazem, textem, sekvence hraného filmu, nebo záznam performance apod. Očekávána je tedy práce s pohyblivým obrazem filmu a videa v nejširším možném uchopení. Svým pojetím se soutěž asi nejvíce blíží k výběru experimentálních filmů a videí.

Vybraných deset děl bude poté promítáno a instalováno během trvání festivalu v prostorách Uměleckého centra Univerzity Palackého v Olomouci. Všechna vybraná díla budou rovněž prezentována v doprovodném katalogu. Celek deseti soutěžních filmů a videí každoročně závisí na kurátorském výběru vyzvaných teoretiků či umělců českého výtvarného a filmového prostředí, přičemž kurátor se mění každým rokem, stejně jako tříčlenná mezinárodní porota.

Díla musí být vyústěním nezávislého, ve smyslu nekomerčního, přístupu k tvorbě (nejedná se o soutěž a výběr reklam, znělek a komerčních zakázek). Podmínkou je, že všechny filmy a videa musí vzniknout nebo být produkována v rámci České republiky, musí být vhodné k projekci v kinosále a v galerijním prostoru. Díla nesmí být starší více než 18 měsíců zpětně od data uzavření výběru, tj. od 10. listopadu 2010. Vyhlášena bude hlavní cena a cena diváků.

Kurátorkou letošního ročníku je Sylva Poláková, teoretička filmu a nových médií.

Díla na CD či DVD zasílejte do 10. listopadu 2010 na adresu

PAF Jiné vize 10
Pastiche filmz o.s.
Sokolská 25
779 00 Olomouc

Filmy je možné rovněž poslat v elektronické podobě na níže uvedený email či formou odkazu na jejich prvotní zhlédnutí přes internet.

S dalšími dotazy se obracejte emailem na iris@pifpaf.cz nebo tady na nyxu

Díky

www.pifpaf.cz

[http://intermedia.ffa.vutbr.cz/files/slideshow/paf_vize_reklama.gif]
SGNLR --- 23:14:57 10.10.2010
[http://www.woostercollective.com/urbanspeaker-zoom-thumb.jpg]
"The Urban Speaker is an art installation that transforms public space into an instant stage for mass communication. This portable urban furniture allows people to broadcast their voice in public by calling a telephone number from their mobile phones.

The Urban Speaker resembles construction signage and blends in with its urban surroundings. It consists of a tripod with an amplified loudspeaker, smartphone, battery and a traffic sign. The signage instructs passersby to dial a phone number to speak in public. Users who place the call get an automatic answer and can speak their mind for sixty seconds after which the call is terminated. A QR (Quick Response) barcode on the sign allows some mobile phones to instantly access the urbanspeaker.mobi website for location, event and other details as well as quick dialing of the installation’s phone.

The project explores the possibilities of “urban media spaces” created by the introduction of telecommunication and interactive technologies into our built environments. Temporary interventions such as this seek to re-imagine what our personal and social experience of public spaces can be in an age of ubiquitous nonstop communication.

Urban Speaker will premiere during the Conflux 2010 festival of psycho-geography in New York City. The installation can be viewed on Friday October 8th from 3pm-7pm in Tompkins Square Park, on the 7th St side between Avenues A & B.

Event Name: Urban Speaker
Event Type: Outdoor Art Installation / Participatory Performance / New Media
Date: Friday October 8th
Time: 3pm – 7pm

Location: Tompkins Square Park (7th St. side between Av. A & B), New York City, USA
URL: http://urbanspeaker.mobi