Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

10 uživatelů půjde

hledání


www.yettey.cz

HuLiDi slaví narozeniny! Těšte se proto na sec mazec: hned 4 básnická autorská čtení se zvláštními hosty Jáchymem Topolem a Katem. Představení Ztracen

*** LI ***
Jáchyma Topola by byla ztráta času obsáhle představovat - vydal už řadu románů, ale i sbírky básní, povídek nebo překladů indiánských pohádek, píše i písňové texty - tak jen řekněme, že přečte něco ze své poezie.

I další ze čtoucích již má známé jméno i řádný okruh fanoušků - po delší pauze se na scénu vrací Kato. Na zářijových HuLiDech se ovšem představí ne jako MC v Prago Union, ale čistě jako textař, pyčo básník, čiže veršotepec. Se těšim.

Blok narozeninových autorských čtení zahájí pálavský bard Milan Spišák, který loni na HuLiDech ve velkém stylu pokřtil svou sbírku Tady nebo Teď, a básnířka Katarína Molčanová, která pochází ze Slovenska, a její čtení z připravované sbírky s pracovním názvem Zmietaná ryba tak dodá narozeninovým HuLiDem "mezinárodní" rozměr.

*** DI ***
Klasický tanec Kathak má své kořeny až ve staré severní Indii a pochází od nomádských bardů známých jako kathakové - vypravěči pohádek, chrámoví tanečníci. My však v podání oslnivé Šantí uvidíme dnešní Kathak, který během staletí prodělal důležité změny ve svých formách a jeho součástí je moderní choreografie.

Narozeninové představení chystá naše milá Ztracená existence - alkointelektuální sebranka hejlů, krasavic, géniů, herců, hereček, rukavic, trosek a kulturních velikánů. Veselé pásmo (černo)humorných historek z pozoruhodného světa leteckých katastrof nese název Černá skříňka.

*** HU ***
Skupina 12:piet nápaditostí a poetikou svých textů připomíná Čokovoko v klučičím podání... Hudebně ale má se slavnou brněnskou dvojkou jen pramálo společného. V současnosti vystupuje ve složení kytara - basa - harmonika - buben. A tré mužných hlasů z Valašska! Výsledek - skvost.

Ricky je jedním ze dvou frontmanů pařížského projektu Saï Saï, kterému se u nás po jednom koncertě nějak zalíbilo a už pár týdnů obráží Česko :) Saï Saï se na svém myspacu hrdě nazývají "průkopníky frankofonního dancehallu" - a popravdě si to i docela můžou dovolit - jamajskou scénou inspirovanou hudbu hrají už od roku 1985.

Mr. Ricky je také autorem mnoha textů - anglických, samozřejmě francouzských i španělských. Po boku francouzské legendy pak vystoupí vycházející hvězda českého reggae MessenJah. Oběma zpěvákům bude svými vinyly krýt záda věrný selektor Boldrik se svou plnou taškou dubplateů od těch největších osobností reggae.


Cyklus HuLiDi pořádá o. s. Yettey, Cross Club a hl. m. Praha.

http://yettey.cz/page.php?al=hulidi_49

http://cs.wikipedia.org/wiki/J%C3%A1chym_Topol
http://www.pragounion.cz/
http://www.ztracenaexistence.cz/
http://www.myspace.com/saisaiofficial
http://bandzone.cz/12piet
http://bandzone.cz/messenjah
http://www.myspace.com/selectorboldrik

BOLDRIK23
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.