Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

7 uživatelů půjde

hledání


http://veggie-parade.cz/sdhz/

Tímto dnem chceme upozornit na zbytečné zabíjení tisíce a tisíce zvířat každý den.

Světový den hospodářských zvířat (World Farm Animal Day)

Tento den je připomínám od roku 1983, kdy jej vyhlásilo Reformní hnutí za hospodářská zvířata (Farm Animal Reform Movement, FARM). Toto datum bylo zvoleno, neboť je zároveň připomínkou narození Mahátmy Gándhího (nar. 2. října 1869). Světový den hospodářských zvířat je dnem zármutku a vzpomínání na všechna zvířata, jež jsou vězněna, mučena a porážena kvůli společenské poptávce po výrobcích pocházejících z těchto zvířat. Jak ukazují moderní etologické výzkumy, tato zvířata jsou inteligentní bytosti s bohatým emocionálním životem, a pouze odlišným vzhledem a sociální nálepkou "užitkového stroje" se liší od zvířat, jež sdílí naše domácnosti jako členové rodiny. Ve své schopností cítit radost či smutek, potěšení či bolest se od našich psů a koček, které tolik milujeme a chráníme, nikterak neliší. Tyto pocity nejsou kvalitativně odlišné ani od těch, které známe sami (inteligencí, způsobem vnímání sebe i okolí je např. prase přirovnáváno k předškolnímu dítěti).Iniciativa Veggie Parade chystá v rámci Veggie měsíce pietní akci ke vzpomenutí miliónů obětí tzv. "živočišné produkce".

Celá akce se ponese v duchu uctění památky, účastníci se dostaví v seriózně vypadajícím pohřebním oblečení, nezapomeneme ani na pohřební věnec, svíčky, rakev se smutečním proslovem pojednávající o zbytečném zabíjením, mučením a krutém zacházením zvířat .

Touto teatrálností chceme přilákat pozornost jak médií, tak kolemjdoucích, kteří budou mít možnost odhalit účel našeho shromáždění z velkých fotografií a plachet, na kterých budou záběry z velkochovů (doplněné texty jako např. "skutečná cena masa, vajec" apod.)Sejdeme se 2. října v 15h na Václavském náměstí. O hodinu později se pomalým smutečním průvodem přesuneme na Staroměstské náměstí, kde akci v 18h zakončíme.Pokud vás akce zaujala a chcete se zúčastnit, ozvěte se nám prosím na email (sdhz@veggie-parade.cz), ať zhruba víme, kolik lidí dorazí. Samozřejmě vítáme i neohlášené truchlící.
YYUGH
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.