Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

23 uživatelů půjde

hledání


www.kinoaero.cz

Filmová přehlídka filmů o výživě, chudobě, zvířatech a lidech.

Program

16.10. - Světový den výživy OSN

18:00         Království míru / Peace Kingdom / A Tribe of Heart Documentary / USA / 2004 / 69min.

Království míru je skutečně jedinečný dokument o lidech, kteří vytvořili ráj pro zvířata zachráněná z tzv. živočišné výroby; o lidech, kteří usilují o rozšíření soucitu na miliardy těchto anonymních bytostí. Vypráví o záchranné stanici, kterou založili manželé Gene a Lorri. Vše začalo, když mladý pár objevil sotva žijící opuštěnou ovci na hromadě mrtvých zvířat před jatky. Vzali ji domů a pojmenovali Hilda. To, co začalo jedním konkrétním zvířetem, se stalo postupně útočištěm pro stovky dalších mimolidských tvorů, kteří zde nalezli lásku a respekt namísto smrti. Tento dokument je obrovsky pozitivní tím, že vedle sebe staví problém stejně jako nadějné řešení.

předfilm
    Veganství. Pro zvířata. Pro úlanetu. Pro lidi (12min.)

19:30         Náš denní chléb / Unser tåglich Brot / Rakousko, Německo / 2005 / 92min.

Režisér Nikolaus Geyrhalter ve svém dokumentu přináší téměř lyrickou, zároveň však děsivě chladnou impresi obrazů a informací ze současného zemědělského průmyslu. Bezchybné kompozice souvisejí s dokonale mechanizovaným a hygienickým způsobem práce, kde člověk zastává už jen minimální úkoly. Na rozdíl od stroje nedokáže lidská síla pracovat bez zastavení. Stroj pracuje nepřetržitě, jeho úkony jsou neměnné a synchronizované s ostatními činnostmi, takže i produkty jsou potom zcela symetrické a na první pohled identické. Přes výkonnost strojů jako by dokument pátral po posledních představitelích jedinečného, byť omylného lidského faktoru.

předfilm     Vražedná pole (12min.)

21:30         Pozemšťané / Earthlings / The Nation Earth Orgazination / USA / 2005 / 95min.

Pozemšťané jsou zdaleka nejrozsáhlejším dokumentem o vztahu zvířat a lidských ekonomických zájmů. Pomocí skrytých kamer dokumentují dennodenní praktiky průmyslů využívajících zvířata pro svůj zisk. Ukázány jsou všechny oblasti, ve kterých jsme nechali zvířata nést tíhu našich tužeb: zabíjíme a vězníme je pro jídlo, pro oblečení, pro pobavení, pro vědecké bádání. Film je namluven hercem Joaquinem Phoenixem a podmalován hudbou od Mobyho

předfilm    Truth of Diary (22min.)17.10. - Mezinárodní den za vymýcení chudoby

18:00         Globální hostina / John Ankele, Anne Macksoud / USA / 2001 / 57min.

Globální hostina názorně ukazuje hluboce zničující efekt globalizace na dostupnost jídla ve světě a vyvrací několik zažitých mýtů: hlad vychází z chudoby, malé země se nemohou samy uživit či že jen řízený trh s potravinami a chemické zemědělstvá může nakrmit svět.

předfilm     Meatrix I. (4min.)

19:15          Přednáška s diskuzí - Adéla Janksová ( koordinátorka Convergence of Cultures, Humanistické hnutí)

20:00          Investoři chudoby / Stuart Tanner / VB / 2001 / 445min.

Ghana byla po dlouhou dobu považována za vzorový příklad a výkladní skříň politiky Mezinárodního měnového fondu a Světové banky. Dnes, po 20 letech správy těchto mezinárodních institucí, se však mají obyvatelé Ghany hůře než dříve. Jako příklad může posloužit situace vesničanů žijících v úrodném údolí Katanga. V minulosti zde byli všichni místní obyvatelé zaměstnáni na rýžových polích a dařilo se jim celkem dobře. Na doporučení Světové banky ale vláda přestala podporovat domácí zemědělce, a tak místní lidé nemají práci a hladoví. V současné době Ghana utrácí ze svého zadluženého rozpočtu miliony dolarů ročně za dovoz rýže z USA.

předfilm     Meatrix II. a II 1/2 (7min.)Součástí festivalu budou veganské uchutnávky, infostánky organizací a také infostánek Veggie měsíce.Vstupné

Sobota 16. 10.  projekce ve spolupráci s festivalem Otevři oči: Království míru, Náš denní chléb, Pozemšťané; po 65 Kč

Neděle 17. 10.  projekce filmů Z filmotéky jednoho světa na školách Globální hostina, Investoři chudoby; studentské projekce ZDARMA


YYUGH
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KOCHANSKIT --- 11:56:53 15.10.2010
Na sobotu připravujeme falafel a další dobroty. Těšte se!


THERESA: Bohužel, kromě pozemšťanů, ty filmy volně ke shlédnutí nejsou. Jsou na ně autorské poplatky... Tak snad příště!
A vše nejlepší k svátku :)
THERESA --- 11:19:30 15.10.2010
je moznost videt ty filmy i jinde? link? sem bohuzel mimo cr..
KOCHANSKIT --- 10:40:42 14.10.2010