Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

75 uživatelů půjde

hledání


http://www.veggiemesic.net/uvod-1

Veggie měsíc je celoříjnový projekt propagující veg*nství a díky dalším aktivistům v jiných městech se stane celorepublikovou záležitostí.

Cílem "svátku" Veggie měsíce je oslavit vegetariánství a veganství jako cestu k záchraně životů zvířat a odstranění jejich utrpení,  propagovat jejich práva, tedy např. ukončení pokusů na zvířatech, eliminaci kožešinového průmyslu či "zábav" jako cirkusy, byčí zápasy aj.; upozornit třeba i na fakt, že když se staneme vegetariány, potlačíme ve světě hladomor.

Říjen jako měsíc vegetariánství a veganství je vymezen dvěma svátky:

Světovým dnem vegetariánství
,
který připadá na 1.10., Světovým dnem veganství, který se slaví 1.11.Veggie měsíc odstartuje 1.10. celorepublikovými oslavami Světového dne vegetariánství (např. v Praze vegetariánskou party) a bude ukončen VegBeneficí 2.11. v pražském klubu Cross.

A co všechno slavíme?

 1.10.  Světový den Vegetariánství

 2.10.  Světový den hospodářských zvířat


 3.10.  Vegetariánský den v Toulcově dvoře pořádaný Českou vegetariánskou společností (www.vegspol.cz)

16.10. Světový den výživy OSN

17.10. Mezinárodní den za vymýcení chudoby


dále od 4.10. cyklus přednášek + promítání v městech ČR (např. 12.10. Praha - Rock Café)

celý měsíc akce:

Food not Bombs - dobročinného vaření a rozdávání veganského jídla

Otevři oči - pravidelné páteční promítáníKaždý "oslavný" den bude mít na nyxu svoji vlastní událost, kde se dozvíte kdy, kde a co se bude dít. Rozrůstající informace budeme doplňovat a také je brzy můžete sledovat na www.veggie-parade.czZapojená města

BEROUN / BRATISLAVA / BRNO / ČESKÉ BUDĚJOVICE / HRADEC KRÁLOVÉ / JIHLAVA / KARLOVY VARY / KOPŘIVNICE / KOŠICE / KUTNÁ HORA / LIBEREC / MOST / OLOMOUC / OSTRAVA / PARDUBICE / PLZEŇ / PRAHA / SVITAVY / TURNOV / UHERSKÉ HRADIŠTĚ / ÚSTÍ NAD LABEM / ZLÍN / ZNOJMO / ŽĎÁR NAD SÁZAVOUA pokud se vám nápad Veggie měsíce líbí, můžete se aktivně zapojit, že uspořátáte jakoukoliv akci s tématikou veg*nství nebo s tématem práva zvířat a dáte nám o tom vedět na mesic.info@veggie-parade.cz. Více v přiloženém dokumetu.
YYUGH
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
YYUGH --- 10:36:57 8.9.2010
jedná se o přednáškový večer v rámci Veggie Měsíce