Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

167 uživatelů půjde

hledání


http://www.wolkrovka.net/svatekhudby

PŘIJĎTE PODPOŘIT OSLAVU SVOBODY HUDBY !!! V ulicích náměstích a v centru Prahy po obou stranách řeky Vltavy na ose parku Kampa a Betlémského náměstí

HAPPENING : „ EVROPSKÝ SVÁTEK HUDBY“ pondělí 21. června V ULICÍCH PRAHY– Hudební DEMONSTRACE za svobodu pouličního umění !!!

CHCEŠ HUDBU NA ULICÍCH??? ZAPOJ SE A POŠLI TO DÁL PŘÁTELŮM !!!!
pozor, NEJDE o STREETPARTY! CELÁ AKCE BUDE AKUSTICKÁ, S MINIMÁLNÍM POKUD VŮBEC NĚJAKÝM OZVUČENÍM, ŽÁDNÉ TEKNO, JEN ŽIVÁ HUDBA.

Vyhlašujeme evropský Svátek hudby, tak jak má probíhat a tak jak už 28 let probíhá ve své kolébce - ve Francii. Takže v ulicích. Žádná pódia. Žádná profesionální vystoupení etablovaných kapel.
Pouze svobodné hudební vyjádření a radost ze setkání různých hudebníků.
Přidejte se, pojďte si svobodně zahrát na ulicích staré Prahy nebo se podívat na vystoupení tam kde nejsou obvykle běžně k vidění.

Letošní svátek hudby se odehraje také jako demonstrace proti nesmyslným omezením , kterým jsou vystaveni mnozí pouliční hudebníci v Praze, proti šikanování, pokutám a vyhánění.

Akci pořádá o.s. Kultura W10 a iniciativa Buskerville

Další info:

FACEBOOK PROFIL

více info také JIŽ BRZY na :
STRÁNKA AKCE NA WEBU WOLKROVKY

!!!! POSÍLEJTE TO DÁL !!!! ZVĚTE SVÉ PŘÁTELE !!!
OŽIVTE HUDBOU ULICE !!!!

o situaci Buskerů v Praze, proti které protestujeme více v tomto článku:


http://www.novyprostor.cz/clanky/341/kladivo-na-poulicni-umelce.html


--------------------?????? CHCEŠ SE PŘIDAT ??????? -------

Jsi hudebník a máš chuť se přidat a zahrát si na ulici? Vadí ti, že obyčejně tuhle možnost nemáš? Chceš vystoupit sám a nebo i se svou kapelou?

Není nic snazšího než se zapojit a vyjádřit se. Nezáleží na tom jaký hudební styl hraješ, ani na tom jestli jsi amatér, nebo pokročilý hráč či profesionál. Ani zda hraješ na kytaru, buben , heligonku, nebo třeba lesní roh !!!

Stačí vzít nástroje a přijít 21. června na Kampu. Od 16:oo do 17:00 se bude uprostřed parku Kampa, na chodníku před Sovovými mlýny konat sraz hudebníků, kteří se předem přihlásí a zaregistrují a budou jim po dohodě přiřknuta jejich stanoviště, která byla pečlivě vybrána tak, aby byla pro hraní vhodná.
V 17:00
se začíná. Pokud bys to náhodou nestihl, je možné přijít kdykoliv v průběhu akce a prostě si najít místo někde v oblasti , kde bude dění probíhat.
(viz mapka - která bude připojena později.)
Z organizačních důvodů tě prosíme, abys nás o svém případném zapojení do akce informoval na mail:

KONTAKTNÍ E.MAIL:
------------------------------
svatekhudby@gmail.com
------------------------------
Na oplátku ti budou posílány nejaktuálnější informace těsně před začátkem Svátku a budeme s tebou počítat.


A pokud nejsi muzikant, můžeš samozřejmě přijít také a zapojit se jako divák, a rozhodně si nezapomeň rozměnit na drobné mince :).......................................................

ČEHO CHCEME DOCÍLIT ? :

- Chceme, aby město Praha začalo rozlišovat mezi žebráním a hudební či divadelní, artistickou či jinak uměleckou pouliční produkcí spojenou s odměnou veřejnosti (tzv. „buskingem“ ) a aby toto rozlišení vzaly orgány městské správy na vědomí.

- Chceme, aby hudební produkce na ulici nebyla vnímána úřady a policií jako narušování veřejného pořádku, ale naopak jako něco, co veřejnosti a městu ve zcela konkrétním smyslu prospívá.

- Požadujeme dekriminalizaci a znemožnění postihu spontánního hudebního či artistického pouličního vystoupení, bez povinnosti žádat a doprošovat se nezískatelných povolení.

- Přejeme si aby se město Praha postavilo na úroveň ostatních evropských měst jako jsou Paříž, Vídeň, Brusel, Antverpy, Nantes, Edinburgh, a mnoha dalších a začalo tolerovat či přímo podporovat veřejné hudební a artistické produkce ve svém centru bez zbytečných regulací, a zejména bez nutnosti žádat o zábor místa, bez byrokratických průtahů a formulářů a bez poplatků.

- Považujeme za skandální , že zahraniční umělci, kteří nemají představu o tom, jaká nesmyslná omezení v Praze platí se rozhodnou vystoupit v Praze na ulici mohou být zatčeni policií a pokutováni. Chceme změnu.

- Jako nutnost vnímáme zejména :
a) Zrušení povinnosti žádat v případě hudebního či artistického vystoupení o zábor místa ve veřejném prostoru na ulicích a naměstích Prahy.
b) Iniciaci rozumné diskuse o možnostech a omezeních či smysluplné regulaci veřejného hudebního, divadelního či artistického vystupování v ulicích a případně i metru města Prahy, podobně jako je tomu v jiných evropských městech.


Bližší informace najdete BRZY také na těchto webových stránkách:


www.wolkrovka.net/svatekhudby


--- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---
--- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---
--- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ---
--- podporujeme bouřící se BRNĚNSKÉ BUSKERY A POULIČNÍ UMĚLCE:

BRNACI SE BOURI

BRNACI SE BOURI 2

JEZINKA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
YBUKO --- 12:28:57 8.6.2010
YBUKO --- 23:03:19 6.6.2010
KATHARIINE: az v osm, to stihas!
KATHARIINE --- 21:39:25 6.6.2010
nikdy. jsou massivni atttttaci
DJCARAMBA --- 21:52:53 4.6.2010
Kdyz preziju Ritual, tak urcite!
TOM_MAYA --- 21:05:39 4.6.2010
super nápad.Konečně!:)
JEZINKA --- 23:00:09 3.6.2010
HERGOT:
ZMAR:

budeme to muset ještě nějak komunikovat výrazněji, ale za pořadatele chci říct, že to bohužel bude muset být víceméně akustické.

v tomhle případě nejde o street party ale o busking. tzn, hudebníky s kloboukem. tudíž by mělo jít o živou hudbu. ani na západě se buskerům většinou ozvučení netoleruje, a v belgii jsme i malé kytarové kombo museli schovat do batohu. neříkám jestli je to správně nebo ne, ale prostě se to neslučuje s tím co chceme dát najevo. takže pokud přinesete nástroje a něco zahrajete, tak ano, ale prosím, elektrocentrálu a tekkno ne!!! nezlobte se, doufám, že to chápete.
SHIWA --- 20:32:16 3.6.2010
HERGOT: luxus :)) prijdu se podivat
HERGOT --- 17:10:31 3.6.2010
zmar: my si bereme malou 2kw centalicku a neco malo k poslechu ...
ZMAR --- 16:26:47 3.6.2010
bude naka elektrocentrala? :D
GRASSROOT --- 14:41:30 3.6.2010
Jo, tak to vypadá že naložim bicí do káry a vyrazim :-)
BLANA --- 2:30:38 3.6.2010
rada bych, ale ne praha v te dobe..
a budiz pochvaleno myslenky a rozsirovani tehoto:)
JIRI_CZEK --- 23:11:49 2.6.2010
tyvole... to mám státnice... tak když to klapne dotáhnu aspoň brumli :)
KOVOUN --- 14:24:51 2.6.2010
Zasraný ignoranti ať jdou do prdele, ulice lidem!
WASHO23 --- 12:46:55 2.6.2010
super akce - sám jsem byl za "pouliční představení" párkrát buzerovanej... snad se nějak vykroutim z poviností a taky rozbalíme nějakej ensamble :)