Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

2 uživatelé půjde

hledání


Úklid veřejného prostoru - Přijďte vyhodit volební

Přijďte vyhodit politickou propagandu i volební lístky
Nechceme být diváky, kteří jednou za čtyři roky přijdou zatleskat. Říkají nám: kdo nevolí, ať

Nechceme být diváky, kteří jednou za čtyři roky přijdou zatleskat. Říkají nám: kdo nevolí, ať si nestěžuje. My ale nechceme ani volit, ani si stěžovat. Chceme spoluvytvářet situaci, v níž žijeme – ne symbolickým vzdáním se moci jednou za čtyři roky, ale každý den aktivitou zdola. Chyba není v menším nebo větším zlu. Každý hlas je potvrzením systému, který se přitom nachází v hluboké krizi. Každý hlas je hlasem proti alternativám, proti úvahám o společenské změně.

Volby nás rozdělují – ne podle našich zájmů, ale na fanoušky toho či onoho týmu. Staví nám do cesty nejen záplavu propagandistických odpadků – billboardů, letáčků apod. – ale především nenávistných stereotypů. Na pranýř byli během těchto voleb postaveni nezaměstnaní, „nepřizpůsobiví“, chudí a levičáci. V předvolebních licitacích se v podstatě zapomnělo na životní prostředí.

Ať už volby vyhraje jakákoli strana, zůstane zachována moc velkých firem. Policie nepřestane šikanovat lidi s odlišným vzhledem či názorem či sociálně vyloučené. Ať už zvítězí kterákoli strana, ti, na kterých bude záležet, nebudou sedět v parlamentu či ve vládě. Budou dál chodit do škol či do práce, případně budou nezaměstnaní. Budeš to ty, budu to já, budou to běžní lidé z ulice. Právě na každém z nás bude záležet, jaké mantinely politikům určíme, jak moc necháme své životy a myšlenky kolonizovat jejich rozhodnutími a jejich propagandistickým blábolem. Právě na nás bude záležet, co všechno politikům a dalším, kteří rozhodují, dovolíme.

Volbami nic nekončí, ani se nedá říct, že by voliči rozdali karty. Karty se mohou rozdávat každý den – v ulicích.

Vyzýváme k úklidu veřejného prostoru. Nejde nám ale o jeho „hygienické“ uzavření pro lidi s odlišným názorem. Právě naopak – chceme jej otevřít poté, co jej nánosy komunikačního odpadu z předvolební kampaně učinily takřka neobyvatelným.

Zveme každého, kdo se chce vyjádřit účinněji než volebním lístkem – přijďte se přidat k našemu úklidu. Volební lístky a propagandu politických stran vezměte sebou, bude ji kam vyhodit.

Pražské anarchistické skupiny

T_RAVEN
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
V3S --- 21:30:55 28.5.2010
jsem v DC a volit jsem byl, ale uzijte si to :)