Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

32 uživatelů půjde

hledání


Zimní pumelenice

To je ta chvíle, kdy se tma pomalu, po malých krůčcích vzdává vlády nad světem a střídá ji síla modrého světla. Sporé odlesky nového dne z černé tmy postupně vykreslily obrys louky a pohupující se skupinky lidí okolo ohně. Mírný vítr, který si pohrával s kouřem z ohniště a vedl ho vzhůru k nebi. Vůně uhlíků. Rytmické bubnování. A duch místa. Usmíval se, jen...
Dva nachlup stejně vypadající mužové se jako na povel, ačkoliv oba stáli na jiném konci louky, otočili směrem k jejímu středu. Ten obelisk. Ne že by jeho energie nebyla mocná, jen...

Později toho dne na témže místě, ve chvíli, kdy poslední balík se stany přistál na korbě vozu a ten se za mohutného burácení motoru rozkymácel a rozjel lesní cestou pryč, na obelisk oba mužové pohlédli znovu. Oba dva udělali několik kroků směrem k němu a dali se do tichého hovoru. Výměna, která se odehrála za oboustranného pokyvování hlav v hávu tabákového dýmu a jejíž součástí byly i četné ustarané pohledy směrem k vrcholu obelisku, byla rychle u konce. Bylo rozhodnuto. Zbylí členové skupiny se sešli na vrcholu nedaleké zříceniny, utvořili kruh, zavřeli oči a zvedli ruce k nebi v gestu loučení. Sestup k řece byl rychlý, stejně tak rychlý jako proud, který začal celý kmen na svých vlnách unášet dál cestou do neznáma.

---

Putovali dlouho a s přibývající zimou byla stále hmatatelnější nejistota z toho, kde se jim letos povede utábořit. Když jeden večer po celodenním putování přirazili ke břehu u soutoku dvou říček, vstoupili na pevnou zem a rozdělali oheň, jako první tu energii ucítil zasmušilý zarostlý muž s velkou kápí. "To je ono, jsme tu," prohlásil najednou do ticha přerušovaného jen praskáním sněhem navlhlých polen v ohni. Jiný muž, vždy usměvavý chlapík s dlouhým knírem se rozhlédl okolo, přejel pohledem po nedalekých chátrajících budovách, nejistě pokrčil rameny, zvedl se a vydal se k soutoku. Zvedli se i další sedící a sešli se v místě, kde se oba bublající proudy slévaly v jeden.
"Není to tu špatné," ozvalo se z hloučku postávajícího u soutoku.
"Mně se tu také líbí, celkem..." ozvalo se od ohně.
To, co se zdálo být náhodným tábořištěm na jednu noc, se během chvíle změnilo v zimoviště tohoto roku.
"Ale nebudeme tu příliš dlouho, že ne?" Zeptal se náhle brýlatý muž, který jako by se probral ze sna a zvedl hlavu od ohně.
V tu chvíli na nedaleké ohradě přistála vrána a hlasitě zakrákala. Odpovědí jí byl náhlý výbuch smíchu celé skupiny.


Duše Tvá, hluboká, tajemství svá otvírá.
Nad sněhem letí, s ohněm hoří
hvězd se dotýká.

S láskou v srdci, pokorou v mysli a důvěrou v těle vás všechny srdečně zveme k výroční desáté zimní pumelenici.

Mlýnská kola se chystají roztáčet:

Elemental
Jenda Legenda
Kerray
Psyrix
Starf
Martyzan
Heehy
Kashmir
Jirik a Psychoteek
Jayex
Michal ForestDůležité informace:

Milý poutníku, jako vždy se teple obleč a vybav dostatečným množstvím tekutin i zahřívadel všech skupenství. Vybav se také dobrou náladou pro druhé lidi a citlivosti pro přírodní krásy vůkol, nedbale odhozené odpadky trestají místní duchové velmi přísně.

***

Jako vždy vás čeká vybavená čajovna a bar. Můžete se těšit na teplé nápoje kofeinové i alkoholické. Potřebuješ-li pivo, vybav se jím sám, neboť na tomto místě se točeného, ni lahvového piva nedostává. V čajovně si můžete krom praskání ohně vychutnat teplé čaje prvotřídní kvality, domácí medovinu i moravskou pálenku. Nedělní ráno se pak můžete těšit na vegetariánské gulášové hody.
Pro znavené poutníky je připraven vyhřívaný kruhový sleep-out, kde mohou složit hlavu - budeme rádi, pokud se sami zaktivizujete a tyto přístřešky zútulníte a připravíte k obrazu svému, tak aby vám v nich bylo dobře. Lidí je hodně a místa nemnoho... Není v možnostech připravit místo k odpočinku pro všechny, nakonec zima je zkouškou výdrže a odolnosti, proto prosíme o pochopení této situace a případnou pomoc a sdílení s dalšími účastníky kmene.

Vjezd na místo akce je zakázán, lokalita se nachází v přírodním parku, kam nemají vozidla vjezd povolen. Parkujte prosím na vyznačených parkovištích, podél příjezdové silnice tak, aby snadno mohlo projet velké auto nebo traktor.

Mapku parkovišť a konkrétní místo konání zveřejníme až během přípravného týdne

Doporučený příspěvek na rituál je 200,-
Dle svých možností přispějte více nebo méně. Příspěvek můžete odevzdat při MAGIC HATu nebo dříve či později do čajovny.


https://youtu.be/61JfUiYeu9o

SHKRK
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
PSYTRANCE007 --- 10:21:36 25.1.2020
nahodte pls nekdo gps souradnice. Dovalim vlakem nekdy vecer tak at vim alespon smer.
ELS --- 10:07:32 25.1.2020
SUBVERSION: Zrovna se po něm taky pídim... Please, hoďte ho sem někdo. Díky :)
SINC --- 16:30:14 24.1.2020
Pojedem zejtra z Prahy a mame par volnejch mist, kdyby nekdo shanel.
SUBVERSION --- 12:47:44 24.1.2020
nebyl by prosim line up?
SUBVERSION --- 12:47:05 24.1.2020
jedeme
PERPLEX --- 11:30:06 24.1.2020
safra, vypadalo to nadejne, ale i letos prevazily rodinne povinnosti.., pristo rok, ale pry urcite, tak si to tam uzijte i za nas.. vlocka je od zacatku nase srdcovka .)
AR86 --- 7:28:06 23.1.2020
Hoj! Koukám bude tam celá Praha, já jedu z Brna, je místo.
KOERHE --- 17:51:04 21.1.2020
Nazdárek :) máme dvě volné místa z Prahy v pátek odpoledne do Brna, kdyby se někdo chtěl svézt.
_H2O_ --- 15:25:09 16.1.2020
Tyyjo, už 10 let.. užijte si výročí!
PARRHESIA --- 13:59:20 16.1.2020
Salut les amis. Taky mám zájem pripojit se k jízdě z Prahy, pokud někdo budete mít místo tam( ale zpátky pojedu už po svých (musím to vzít přes Brno..))
ZUSKA --- 16:03:27 14.1.2020
ALOHA amigos, nepojedete nahodou nekdo z Prahy v sobotu(klidne vecer)a zpet v nedeli, jedno místo?
RODRIGO_ --- 13:12:49 13.1.2020