Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

28 uživatelů půjde

hledání


Switzerland | 2016 | 84 min.

V zemi panuje tvrdá kázeň, cenzura, ulice křižují hlídky mravnostní policie. Odpovědí mladých je ilegální hudba a undergroundové večírky, které mají setřást všudypřítomný tlak. Araš a Anúš dělají rave music v zemi, kde je to úředně považováno za dílo Satana. Párty se pořádají v bunkrech nebo na poušti, provází je strach z razií, bití a vězení. Dvacetiletí kluci na systém vyzrají, svépomocí vydají nepovolené CD a získají pozvání na mezinárodní festival ve Švýcarsku. S vymodlenými vízy v kapse jim začíná nelehké rozhodování. Chtějí opustit domov a požádat o azyl? Svíravou atmosféru dokumentu podtrhují autentické snímky skryté kamery mobilního telefonu.

The country is ruled by hard discipline, censorship and the morality police. Young people's answer to this is illegal music and underground parties intended to relieve the omnipresent pressure. Arash and Anoosh make rave music in a country where it is officially regarded as the work of Satan. They organise parties in bunkers or in the desert, where there is always the fear of air raids, beatings and imprisonment. These 20-year-olds outsmart the system, release illegal CDs and receive an invitation to an international festival in Switzerland. But with the hoped-for visa in their pockets they face a hard choice. Should they leave home and seek asylum? The oppressive atmosphere of the documentary is underscored by authentic footage taken on hidden mobile phone cameras.

Persky s anglickýma titulkama / Persian with English subtitles

SALE
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
HARVIE --- 11:59:40 26.11.2017
Zajímavej film. Za mě drsnější než Persepolis. Ale to je hlavně tim, že neni kreslenej, takže všechna fakta dostávaj reálnej rozměr.