Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

10 uživatelů půjde

hledání


Přijďte s námi strávit poslední předvánoční sobotní podvečer s nádechem Afriky.

V Prostoru Husitská pro Vás chystáme malý africký trh v duchu direct trade, spojený s přednáškou o Tuaréžské kultuře. Večer pak bude prostoupen dubovými vibracemi – čeká nás Energy of Dub a za gramci Satiwa, Czenda a hosté.

AFRICKÝ TRH:
Nebaví vás lítat před Vánoci po pražských obchoďácích a vymýšlet dárky? Doražte na Africký trh! Nabídneme Vám ručně vyráběné originální výrobky přímo z dílen ze Západní Sahary a Východní Afriky.

Tuareg Shop:
nabídne tradiční, ručně vyráběné tuarežské šperky a originální dárkové předměty pocházející ze severní části afrického státu Mali, ze srdce Sahary. Veškeré africké šperky, jakož i ostatní zboží, které obchod nabízí, jsou uměleckým dílem místních kovářů a řemeslníků. Nejpoužívanějšími materiály jsou kov, stříbro, kůže a dřevo.
http://www.tuareg-shop.cz/

Makeda Arts & Designs:
vám představí direct trade sortiment přímo z rukou keňských umělců. Těšit se můžete na šperky z nejrůznějších materiálů, dárkové předměty z mastku a výprodej rasta wear, zejména ručně šitých či pletených dreadbagů.
https://www.facebook.com/pages/Makeda-Arts-Designs/792801577400859?fref=ts

PŘEDNÁŠKA s DEBATOU:
Tuaregové a Sahara:
O tuaréžské kultuře, historii Tuaregů a současné komplikované situaci pohovoří Romana Kratochvílová - cestovatelka, pedagožka a autorka blogu http://www.tuaregove.cz/. Romana je odbornicí na kulturní areál Sahary a neustále sleduje spletitou bezpečností situaci v Mali. Pokud tedy nemáte zcela jasno v tom, o co vlastně v konfliktu, který si vynutil stovky tisíc IDP's (vnitřních uprchlíků), nebo pokud Vám čistě jen učarovala kultura Tuaregů, pak si přednášku určitě nenechte ujít.
http://www.tuaregove.cz/

ENERGY OF DUB:
Během afrického trhu se můžete těšit na hudbu z Mali a Keni. Večer však Prostor Husitská rozvibruje pravidelná akce Energy of Dub. Za gramce se postaví tradičně Satiwa a Czenda, podporou jim tentokrát bude Abassta. Neváhej a doraž!

Line up:
17:00 - cca 21:00 Africký trh
18:30 - Přednáška: Tuaregové a Sahara
21:00 - Energy of Dub: Satiwa, Czenda, Abassta

BULKA1
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
VERU_HUS --- 11:36:08 4.12.2014
Tesim.)