Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

67 uživatelů půjde

hledání


Zveřejnění dokumentu online na youtube

Vážení přátelé, přestože si náš první a zatím poslední dokumentární film stále nachází své návštěvníky kin, festivalů i jiných kulturních akcí či zařízení, získává jedno ocenění za druhým i na mezinárodních filmových festivalech, rozhodli jsme se příběh o Ernestu Vunanovi zveřejnit na youtube. Již v neděli 23. listopadu ve 20:00 si s námi online vychutnáte kousek Afriky a pořádný kus odhodlání a motivace jednoho jediného člověka, který se rozhodl pozitivně změnit to, jak bude vypadat země, ve které vyrůstají jeho děti.

Muž, který sází stromy
Kamera/režie/střih: Michal Gálik 52 min
dokumentární trailer: https://www.youtube.com/watch?v=7WkvPIke3MU.


Kedjom-Keku z.s. je nevládní organizací, která se od roku 2010 snaží o záchranu a obnovu horského mlžného lesa na severozápadě Kamerunu. Ten je po desetiletí ohrožován nešetrným hospodařením se zemědělskou půdou. Les už nezabírá ani pět procent z původní rozlohy, kterou ještě před sto lety v celém pohoří Bamenda Highlands, jehož je Kedjom-Keku součástí, měl. Čtvrtinu z těchto zbývajících fragmentů lze nalézt pravě v Kedjom-Keku.

Horský mlžný les je jedním z nejvzácnějších biotopů světa. Patří mezi tzv. Biodiversity hotspost, tedy místa s největší druhovou bohatostí a zároveň endemismem. Z ochranářského hlediska jsou tyto místa řazena mezi prioritní. Je dobré je chránit. Horské lesy v Kedjom-Keku nejsou pouze nadměrně druhově bohaté, ale jsou významnou zásobárnou vody pro dvě velká povodí na jejichž hranici stojí. Povodí řek Niger a Sanaga. Potoky a řeky pramenící na vrcholcích abongphenskcýh kopců tak nezásobují pouze okolní obyvatelstvo, ale miliony lidí žijících po proudu. Podle výpovědi starousedlíků se v horách (1800 – 2500 m n.m.) za posledních dvacet let nejen že výrazně oteplilo, ale i ubylo vody v řekách. V období sucha jich mnoho vysychá a nad ránem už nenacházíte u pramenů krystaly ledu.

https://www.facebook.com/Kedjom.Keku

http://kedjom-keku.com/


EWUSHA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KAREN --- 11:00:13 24.11.2014
pokud jste to někdo nedali jako já, tak je to tu;)

Muž, který sází stromy FILM / The man who plants trees MOVIE
http://www.youtube.com/watch?v=XCwr6tuFo98
SPIDLA23 --- 20:58:40 19.11.2014
Hezky pekne, se hlasim do sluzby v Bohemii. Upe tu zemi zaslibenou vidim. Beru orechy do kapsy a vysazim alej, kudy pujdu tim svetem. Myslim ze se tomu rika partizanska permakultura a zvladne ji kazdy od tri let :D dik za impuls
INDIAN --- 16:58:54 18.11.2014
HONZAAD: ach zó, toho drobnyho rozdilu sem si nevsim, tak to jo ;=) ....
RAGGALADY --- 15:51:12 18.11.2014
India Man Plants Forest Bigger Than Central Park to Save His Island
http://video.nationalgeographic.com/video/short-film-showcase/india-man-plants-forest-bigger-than-central-park-to-save-his-island
Tento zase v Indii :)
HONZAAD --- 3:52:50 18.11.2014
INDIAN: ve francii je sazel . v africe jeste sazi

Muž, který sázel stromy (1987)
Muž, který sázel stromy
https://www.youtube.com/watch?v=W2oOaA2aqZQ
INDIAN --- 22:03:32 17.11.2014
ehm... mno ne ze bych chtel bejt rejpal, ale jaka afrika ?

http://www.kosmas.cz/knihy/128987/muz-ktery-sazel-stromy/