Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

16 uživatelů půjde

hledání


Večer věnovaný tuzemské vědecko-fantastické tvorbě uvede filmovou performanci Lov na Boghora 2.1 a dva další kraťasy, Baleritron a Pavilón Z.

LOV NA BOGHORA 2.1
Rouš/Šmitmajer/Týmal

“Vím, i já jsem trochu rozrušená, Boghora jsem ještě nelovila a co jsem se dočetla, není zrovna dvakrát hodnej. V tý galaxii za červí dírou z něj maj obyvatelé strach. Proto si nás zavolali.”
- Trei Stallarová, vesmírná žoldnéřka.

Filmové představení se živým hudebním doprovodem na motivy literární
fantasmagórie třináctiletého chlapce. Epická kolize pokleslého žánru s
experimentálním filmem. Skřípění, hřmot a křeče umírajícího vesmíru.


BALERITRON
Tomáš Hinšt /1995
Primabalerína Xénie se cítí být existenčně ohrožena baletními roboty - Baleritrony, kteří jsou převládající silou baletního souboru. Její patologický strach z konkurence je vyjádřen představou možného pádu z místa primabaleríny do hlubiny orchestřiště.

PAVILÓN Z
Miloš Zábranský /1979
Mladý muž sedí v setmělé pracovně. V telefonické rozhovoru se dozví, že jeho vynález nepůjde do výroby ověřovací série. Zazní výstřel z pistole. Mladý muž je v téměř prázdné vykachlíkované místnosti, kde si starý vousatý muž hraje se psem. Stařík se představí jako Pavlov, vedoucí přijímacího oddělení vynálezců. Mladíka, který se jmenuje Jim Jefferson, informuje o výsledku jednání komise. Původně měl být Jefferson umístěn do pavilonu Z, kam směřují autoři vynálezů pomáhajících lidem ke vzájemnému ničení. Nakonec ale může pokračovat ve výzkumu v pavilonu C v č. 2573. V sále jsou různě se bavící se muži. S jedním Jefferson konzultuje své výpočty. Max Born hraje domino. Alfred Nobel v ústraní přemýšlí. Robert Oppenheimer skáče panáka a vyzve k účasti i Jima... Jefferson opět sedí ve své pracovně. Když zazní telefon, nezvedne jej a přemýšlí.

NEUROKMOTR
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
COMODOR_FALKON --- 16:49:06 23.11.2013
Škoda, už něco mám..
CABOWITZ --- 1:16:27 22.11.2013
covece ve ctvrtek uz asi neco mam, ale vypada to dobre teda...