Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

43 uživatelů půjde

hledání


Dancehall/reggae večírek k desátému výročí Peeni Walli Crew. Headlinerem je newyorský veterán selector Puma z LP INTERNATIONAL!

Říká se, že prvních deset let existence reggae soundu se nepočítá. Ať je to jakkoliv, desáté výročí je nejen příležitostí k bilanci, ale taky – a to především – k řádnému oslavnému mejdanu. Jsme rádi, že vás za celou Peeni Walli Crew můžeme pozvat na party do klubu, kde jsme se v létě 2003 rozhodli, že začneme hrát – a i díky vám nás to od té doby nepustilo. Spíš naopak.
Ve spolupráci s klubem Cross jsme proto na 27. října připravili večírek, který má reálnou šanci zapsat se do českých dancehallových dějin: hlavním vzácným hostem bude (v ČR vůbec poprvé) zástupce jednoho z předních světových soundsystémů, selector Puma, majitel a zakladatel LP INTERNATIONAL.


LP Intl. je bez přehánění jeden z mála světových dancehall/reggae soundů, které jsou aktivní více než 30 let, ale přitom stále drží krok s dobou a od poloviny 90. let zůstávají stabilně na špičce. Do Prahy přijede samotný Collin "Puma" Abrams, selector-veterán, který má za sebou nespočet akcí a clashů ve všech koutech světa. V Crossu nás Puma nechá nahlédnout do závratných hlubin jednoho z nejnebezpečnějších a nejexluzivnějších dubplate boxů všech dob: od Dennise Browna a Garnetta Silka přes jména jako Shabba Ranks, Bounty Killer nebo dokonce Notorious B.I.G. (AKA Biggie Smalls), až po Movada, Chronixxe, I-Octana a Busyho... Že se prvotřídně pobavíte a zatancujete si, to je samozřejmostí – Puma je nejen geniální sběratel a tvůrce dubplates, ale taky talentovaný a zkušený selektor, pro kterého je nadšené publikum na prvním místě. Jeho set si bezpochyby užije každý, kdo má k dancehallu a reggae kladný vztah.

Je nám ctí, že naše pozvání na hlavní stage přijala řada dalších hostů: Royal Hi-Fi, Roccaflex Crew, Forward March Posse, Dread K, Waddup Soundmakers a Boldrik. Zapomenout v žádném případě nesmíme ani na druhou stage zaměřenou na dub, dubstep a jungle, které obstarají United Forces of Dub, Cocojammin’ Production, Mihaal za slavící Peeni Walli Sound a CLK za Third Hand Soundystem, Bare a er_X z Digital Folklore a Jayah z Raggaultras.

Neděli 27. října si zkrátka v diářích a kalendářích orámujte několika výraznými barvami: nejenže je druhý den státní svátek, ale hlavně to bude noc plná vynikajícího a exkluzivního reggae i dancehallu všech období i žánrových škatulek. A to si rozhodně nesmíte nechat ujít!

VSTUP: do 21:00 za 50,- / pak za 80,-

http://www.crossclub.cz
http://www.peeni-walli.org

REGGAE/DANCEHALL STAGE (nahore)
21.00-21.40 Dread K
21.40-22.20 Waddup Soundmakers
22.20-23.00 Royal Hi-fi
23.00-23.30 Peeni Walli
23.30-02.00 PUMA / LP International
02.00-02.40 Forward March Posse
02.40-03.20 Roccaflex Crew
03.20-04.00 Boldrik
04.00-??.?? (back 2 back / tune fi tune / dance till dawn)

DUB/DUBSTEP/JUNGLE STAGE (dole)
21.00-22.30 Mihaal (PW) & CLK (Third Hand)
22.30-00.00 United Forces of Dub
00.00-01.00 Coco Jammin Production
01.00-02.30 Bare & er_X (Digital Folklore)
02.30-04.00 Jayah (Raggaultras)

WYNDMYLL_238
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
WYNDMYLL_238 --- 21:17:44 22.9.2013
MIXTAPE! LP INTERNATIONAL PRESENTS 50 PLATES OF STEEL (REMASTERED)
https://soundcloud.com/soundtapedotcom/lp-50platesteel
WYNDMYLL_238 --- 21:17:28 22.9.2013
Na světové dancehall/reggae scéně je jen pár soundsystémů, které jsou plně aktivní přes 30 let a přitom stále drží krok s dobou. LP International je bezpochyby jedním z nich. Na své desáté výročí pozvali Peeni Walli do Crossu samotného zakladatele LP, kterým není nikdo jiný než Collin "Puma" Abrams. Selektor-veterán, jenž má za sebou nespočet akcí a clashů ve všech koutech světa, nás nechá v neděli 27. října nahlédnout do hlubin jednoho z nejnebezpečnějších a nejexluzivnějších dubplate boxů všech dob.

V roce 1982 se Puma přestěhoval z Jamajky do New Yorku. Právě tady s pár kámošema ze střední a několika talentovanými kluky z Brooklynu založil LP Intl. - sound, který se měl v budoucnu stát ve světovém měřítku jedním z nejlepších. Konec 80. let byl ve znamení nástupu dubplates - speciálních nahrávek pro konkrétní soundsystém, které postupně zcela vytlačily do té doby převažující živá vystoupení deejays na soundsystémech. A právě tehdy se začíná plně projevovat Pumův génius. Není to totiž jen všestranný a zkušený selektor, ale taky nadaný, prozíravý a invenční sběratel a tvůrce dubplates. Úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. První velké pozdvižení na soundsystémové scéně způsobili LP v roce 1994, kdy v clashi s přehledem porazili dosud dominující newyorský sound King Addies. Záznam téhle hudební války dodnes patří mezi kultovní nahrávky clashové historie. Následovala řada bitev s americkými i jamajskými soundy, ve kterých postupně LP potvrdili svoji pozici soundu, se kterým si není radno zahrávat. O pár let později si LP podmanili i Evropu: v roce 2004 zvítězili v renomovaném Riddim Clashi, kdy v dub fi dub stáli proti německým Supersonic.

Během let Puma shromáždil rozsáhlý a konzistentní dubplate box, ve kterém najdete jak ska, rocksteady a roots reggae, tak rub-a-dub, digital, všechny vývojové fáze dancehallu, ale samozřejmě i ty největší pecky posledních let. LP je sound, který disponuje bez diskuze nejvíce dubplaty od korunního prince reggae music, Dennise Browna (okolo neuvěřitelných sedmdesáti dubs!), ale nechybí ani jména jako Garnett Silk (který zemřel na vrcholu své kariéry roku 1994), Delroy Wilson, Gregory Isaacs, Nicodemus, Early B, I-Threes a další. Fanoušci aktuálního reggae a dancehallu si ale přijdou stejně tak na své, protože od LP můžete často slyšet Movada, I-Octana, Busy Signala, Chronixxe, Romaina Virga, Chrise Martina a plno dalších jmen, která v těchto měsících rezonují Karibikem. Nemá cenu zkoušet vypsat všechno, co dubplate box LP může nabídnout - sám Puma se jednou vyjádřil, že má ve sbírce dost hudby na to, aby hrál dubplates čtyři dny v kuse a ani jednu pecku nezahrál dvakrát... Jako perličku ale můžeme zmínit, že LP je vůbec jediný sound s dubplatem od americké hiphopové legendy jménem Notorious B.I.G. (AKA Biggie Smalls), který byl v roce 1997 zastřelen.

Pražské vystoupení Pumy z LP International si zkrátka nemůže nechat ujít nikdo, kdo má rád reggae a dancehall. Vůbec poprvé u nás vystoupí zástupce světově proslulého top-a-top soundsystému, který spolu s českou reggae/dancehallovou špičkou zaručí, že nad ránem jistě z Crossu nebudete odcházet zklamáni.

https://www.facebook.com/pages/LP-INTERNATIONAL/118821108132757
DUB --- 19:26:46 22.9.2013
what t fuck, LP box selection?
Ripclaw si plni sny? :))