Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

hledání


Kurz Stavby z nepálené hlíny se bude konat od pátku 12.7. do neděle 14.7. 2013 pod vedením Petra Suskeho. http://www.takuara.cz/

Kurz Stavby z nepálené hlíny se bude konat od pátku 12.7. do neděle 14.7. 2013 pod vedením Petra Suskeho, architekta, vysokoškolského pedagoga a mimo jiné i autora první moderní hliněné stavby v Čechách - Restaurace Hliněná bašta v Průhonicích.

Kurz je zaměřen na konstrukce z dusané hlíny a směsi hlíny se slámou a keramzitem. Technologie dusané hlíny je historií prověřená stavební technika, která se opět dostává do hledáčku zájmu architektů i jejich klientů. Největší předností této technologie je atraktivní a nenapodobitelná textura. Stejně jako všechny stavební techniky využívající nepálenou hlínu má výrazný pozitivní dopad na životní prostředí a zdraví člověka.

Kurz bude zahájen přednáškami na téma hliněné stavitelství, na které naváže praktická část, příprava hlíny a realizace prototypů. Účastníci workshopu budou moci využít jak odborných konzultací přítomných lektorů, tak zázemí Cihelny Smilovický mlýn, která se specializuje na výrobu nepálených stavebních materiálů.

WOITAH
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.