Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

28 uživatelů půjde

hledání


Výstava a přednáška, která představí dvě techniky aletrnativního stavění domů. Slaměné domy a Zemělodě..Sláma | Odpad => udržitelný rozvoj

Výstava a přednáška, která představí dvě techniky aletrnativního stavění domů. Slaměné domy představí o.s. Baobaby a Zemělodě uvedou Nenásilné alternativy. Bude se jednat o přednášku a následnou výstavu fotografií, která bude v kavárně Cross přístupná do 10.7.2013. Výstava bude mapovat vývoj stavby domu ze slámy i z odpadu a představí jednotlivé systémy soběstačných domů.
----
Občanské sdružení Baobaby je sdružením lidí, kteří spatřují významný potenciál v rozvíjejícím se oboru přírodního stavitelství, který využívá jako hlavní stavební materiály - slámu, hlínu a dřevo.
Obor přírodního stavitelství je stále v plenkách. Často mimo pozornost většinové populace. Je tedy potřeba ho rozvinout.Dále prozkoumávat, objevovat a inovovat. Základním posláním našeho sdružení je propagace a inovace tohoto oboru.
Zajišťujeme synergickou spolupráci – lidi z nejrůznějších profesí , jež souvisí s tématem přírodního stavitelství.
(architekti, stavaři, řemeslníci, strojaři, výrobci a dodavatelé - materiálu a techniky,zemědělci, výtvarníci,studenti atd.),

Naším hlavním cílem je pomáhat lidem vytvářet - trvanlivé, funkční, nízkoenergetické, svépomocně stavitelné , výtvarně zájímavé a zdravé domy z přírodních materiálů.

Práce se slámou a hlínou přímo vybízí ke kreativnímu, výtvarnému, uměleckému zpracování. Je to téměř jako práce s plastelínou ve velkém formátu - tvarové možnosti jsou neomezené. Barvy, výklenky, plastiky, ornamenty jsou nedílnou součástí přírodního stavitelství.
Občanské sdružení má základnu v obci Hostišová u Zlína, kde máme k dispozici pozemky, na něž můžeme umísťovat naše experimentální stavby a uskutečňovat naše projekty
Více zde: http://www.baobaby.org/o-nas/
https://www.facebook.com/pages/osBaobaby/115007388294
----
Nenásilné alternativy představují otevřenou platformu lidí, kteří se zaměřují na svůj tvořivý potenciál a v souladu s ním mění své okolí. Nenásilí je právě tímto tvořivým potenciálem, který po staletí udržuje svět v chodu a vývoji. Rádi bychom dali v dnešním světě důraz na ty alternativy, které vedou směrem k pozitivnímu vývoji společnosti. V současnosti se jedná především o zemělodě a jejich systémy jako zcela soběstačná alternativa bydlení, aquaponii jako revoluční metodu pěstování vyžadující o 90% méně vody než klasické zemědělství, permakulturu umožňující pěstovat rostliny v souladu s přírodou, microgreens – zelené výhonky vedoucí ke zdraví, živou vitariánskou stravu očišťující organizmus a Montessori výchovu vytvářející ty nejlepší podmínky pro přirozený rozvoj dětí. Cílem je propojovat různé nenásilné alternativy z celého světa a vytvořit nový mainstream založený na tvořivém potenciálu lidí, souladu s přírodou a lidmi kolem nás; mainstream v jehož středu je láska, jednota a respekt ke všemu živému.
V budoucnu bychom rádi vybudovali fyzické zcela soběstačné komunitní centrum, uvnitř kterého se bude rozvíjet paralelní nenásilný systém zabezpečující lidem kvalitní a naplněný život.

V rámci Nenásilných alternativ nyní vzniká určitý prototyp zcela soběstačného prostoru v zahrádkářské kolonii v Praze. Na místě se staví soběstačný skleník na principu Zemělodě (Earthship) s vlastním sběrem a recyklací dešťové vody, čističkou odpadních vod, solární elektřinou a termomasou k zateplení. Dále jsou pak na pozemku vytvářeny termální terasovité záhonky a plánuje se využití aquaponie - systému nového tisíciletí pro pěstování rostlin a chovu ryb v jednom. Celý projekt, který bude v budoucnu sloužit jako návštěvní a vzdělávací centrum, je také unikátní tím, že se ke stavbě znovu využívá odpad jako například pneumatiky, pet lahve nebo plechovky.

V Crossu se v rámci Nenásilných alternativ představí Zemělodě – Earthships, domy stavěné z odpadu, které se samy vytápí i větrají, vyrábí si vlastní elektřinu, sbírají a filtrují dešťovou vodu, která se následně v domě použije na čtyřikrát a ve skleníku na jižní straně domu umožňují svým majitelům pěstovat jídlo. Michaela a Jan Pospíšilovi, kteří přednášku v Crossu povedou, měli možnost tyto domy stavět pod vedením zakladatele Earthship Biotecture Michaela Reynoldse v USA i Čechách a v létě organizují stavbu první protypní zeměloďky v Praze.
Více zde: http://www.nenasilnealternativy.cz/
http://facebook.com/nenasilnealternativy
http://www.zemelodka.cz/

BEDUAN
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
BEDUAN --- 17:16:31 25.6.2013
zaznam bude tak do 14 dnu prej
BEDUAN --- 9:09:39 20.6.2013
natacelo se to zjistim kdyztak se pripomente do posty

ano opakovat se to ne v tehle presne skladbe bude s crossem mame v planu od zari do jara idelat ciklis zajimavech prednasek...
IN_DIE --- 9:49:32 17.6.2013
nebo bude se něco podobnýho někde v praze opakovat?
PEPAZZ --- 9:08:06 17.6.2013
byl by zaznam?
KOTCHISTAAN --- 19:06:21 14.6.2013
Aha, tak já nakonec budu v Reichu. Škoda.....
BEDUAN --- 21:59:42 5.6.2013
venkovni posledni vrstva se dela s primesy vapna a delaji se presahy strech... ( vrstvy jsou tri), sou stavby co drzej uz i 400 let.)
moderne se to dela tak ze od zemne( zakladu) se slama dava az 30 cm nad zem ... resi se to bud podezdivkou a nebo jinym principem...
VODRHA --- 21:44:21 5.6.2013
tak jako co vim, neni to jako beton, co dva roky to musis trochu oplacat a co voda smyje oplacas hned... dobra strecha a kanalky na odvody vody jsou zaklad.. rad bych nekdy zkusil v praxi sam :)
OTZ --- 20:18:52 5.6.2013
no ono kdyz pada hodne vody shora tak ani ten kopec nemusi pomoct..:)
PAWTCHA --- 17:19:56 5.6.2013
OTZ:
KITIARA: preeesnee, ty neznas tu pisnicku o muzi hloupem a chytrem?:)
KITIARA --- 12:14:25 5.6.2013
OTZ: musis stavet na kopci .)
OTZ --- 0:44:58 5.6.2013
to jsou fajn veci tohle ale v souvislosti s momentalni situaci me napada jak to maj tyhle domy ze slamy a a hliny (predpokladam ze nepaleny) s odolnosti vuci vode:)
BEDUAN --- 18:41:05 4.6.2013
Dokument z produkce baobaby.org - stavění s přírodou

Stavění s přírodou 1/3 - YouTube
http://www.youtube.com/watch?v=Q7DpsV0mQdg&list=PLB8FD78F2923B105A