Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

5 uživatelů půjde

hledání


LIS ER STILLE - PARASHURAMA - MADE BY THE FIRE

Jeden z nejzajímavějších klubových koncertů května bude hostit pražské Chapeau Rouge ve středu 15.5.2013.

http://www.youtube.com/watch?v=fbU3xnjoJg8&feature=youtu.be

Neortodoxní kompozice z temných hutí dánských LIS ER STILLE, které dávají označení progresivní rock původní nevyprázdněný význam, se potkají s příjemnou melodikou německých PARASHURAMA a instrumentální jízdou v podání MADE BY THE FIRE.

https://soundcloud.com/liserstille/lynchers-aim
http://liserstille.dk/studiodiary/

http://madebythefire.bandcamp.com/album/-

http://www.parashurama.de/

LIS ER STILLE patří na současné evropské scéně k zavedeným a velmi ceněným tělesům. Nutno dodat, že naprosto zaslouženě. Nepřešlapují totiž na místě a každá z jejich čtyř desek přináší něco naprosto nového a překvapivého. Skladby přelétají od post-rockové zasněnosti k výpravnosti progresivního rocku, od avantgardního písničkářství k neuchopitelnosti moderní klasiky. Výsledek ale nezní jako racionální lepení hudebních nápadů a klišé, jak je u současných progresivně rockových skupin celkem běžné. Hudba L.E.S. je tak neobvyklá a intenzivní, že dělí fanoušky žánrů, kterých se hudebně dotýká, na nadšené a znechucené. I proto jsou Dánové jednou z nejzajímavějších klubových kapel současné Skandinávie. Kapela staví na dynamickém mixu nástrojů a expresivním vokálu Martina Byrialsena, který komponuje témata jako sociální kontrola a ztráta přirozenosti do nejednoznačných mýtů a kázaní z opuštěných průmyslových hal. Do Prahy přijíždějí L.E.S. jako každý rok na jaře již potřetí a ti, kdo jejich strhující vystoupení zažili, ji rozhodně nebudou chtít minout. Jejich živá vystoupení jsou vůbec vyhlášená, což potvrzují nadšené ohlasy i těch několika málo odvážlivců, kteří při jejich poslední pražské zastávce dorazi přesto, že nahrávka je až tolik neoslovila. Do Chapeau Rouge přivezou na rudém vinylu znovu vydané album NOUS a především skladby z připravované nové desky.

PARASHURAMA je mladá kapela z Hamburku. Dobře postavené kytarové repetice a riffy, melodická basa, nenápadné zvukové krajiny v pozadí a příjemný zastřený vokál evokující místní známou kapelu Prodavač. Dravá modernost se potkává se starou psychedelickou náladou. Důraz na stavbu kompozic i zde nahrazuje rockové sólování a hudební exhibici, jen výsledky jsou přímočařejší. PARASHURAMA v květnu Praze vystoupí poprvé a představí svoje povedené debutové album Captive Rooms.

Jako domácí podpora koncertu pak přijedou zahrát MADE BY THE FIRE. Ti nedávno pověsili po dlouhých letech existence na bandcamp své první album, které označují za stále nedokončené. Tuhle zkušenou plzeňskou partu je asi úplně zbytečné představovat, stejně jako mluvit o jejích koncertních kvalitách. Věříme, že jejich účast bude ve spojení s dalšími účinkujícími jedinečnou syntézou a milovníci rockové muziky bez žánrových limitů si v tento večer přijdou opravdu na své.)

Vstupné - 200,-

OLIAS
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.