Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

2 uživatelé půjde

hledání


The Forks, Zucchini, Superergo Kid - CAFE V LESE

ZUCCHINI fungují od podzimu 2012 a za tu dobu stihli připravit plnohodnotný koncertní set podaný s nekompromisní hravostí a energií. Kapelu tvoří oba členové The Forks spolu s další sehranou dvojkou, Benem a Jorisem. Dohromady jde o spojení basy a kytary za netradičního doprovodu dvou bicích souprav. Surf a svoboda ženou lid na barikády, pogo or cry. Ještě jste nebyli na koncertě některé z kapel francouzské math špinavé rock’n’rollové vlny, které celkem pravidelně poslední dobou brouzdají českými kluby? Kapel jako Forks nebo Totorro? Tak to teď můžete napravit, bo se k nim přidávají i Zucchini. Zapomeňte na pódia, tyhle hoši to do vás nahustí na zemi přímo mezi váma, aby ani kapička z neskutečné energie nevyšla nazmar. Jejich muzika je postavená na klasických R’n’R základech, ale okořeněná o snadno rozpoznatelné, typicky francouzské, kudrlinky a neúprosné nasazení. Nasazení, které se ve vás nesnaží vzbudit vztek, ale které vás má spíš pobavit. Kytara, basa a hradba drtících dvojích bicích. Garantuju vám, že z jejich koncertu odejdete hluší, ale nabití energií a s přiblblým úsměvem na rtech.

http://zucchini.bandcamp.com/
http://youtu.be/BRTey4UApsU
http://youtu.be/U1A7EOSfvvE
http://youtu.be/dh0W_x4fx1M

THE FORKS je duo ze západofrancouzského Angers míchajíci post-rockovou atmosféru a free-jazzový přístup k nástrojům, v podání Enguerrana a Floa se jedná o kytaru a bicí. Nezvyklé dvoučlenné složení neubírá kapele na intenzitě, kytaristovi nedělá problémy k melodickým vyhrávkám zároveň přidávat pestré basové linky, bicí k tomu natahují a vyplňují každý moment a celek tak funguje jako plnohodnotná formace. K tomu přidejte promyšlené kompozice a přes stovku odehraných koncertů po celé Evropě, Forks jsou totiž na turné téměř v každém ročním období a vždy mají co říct.

http://theforks.bandcamp.com/
http://youtu.be/85DDcF3mT-0
http://youtu.be/4TPSSvw6zqE


SUPEREGO KID začátkem letošního roku odstoupili od schvácenosti pro rigidní řežbu a s příchodem Pospy na pozici samohrajek se jejich cesty ubírají směrem ke kudrnatým zvukovým bublinám odhánějícím čas a prostor. Nakolik je možné tento bublifuk uvést do provozu se snaží předvést při živých vystoupeních. Čtyři žonglující kroměřížští diverzanti loni shrnuli tvrobu předchozích tří let na kazetovou pásku.

Instrumentální post-rock z Kroměříže, při jehož poslechu si vzpomenete na Mogwai nebo Mono, to jsou Superego Kid, kteří sami sebe skromně popisují jako "soubor multitalentů pod vlivem nedokonalosti." http://aktualne.centrum.cz/kultura/hudba/clanek.phtml?id=769826

"Superego Kid si mě naživo naprosto získala energií jak její muziky, tak svou vlastní. Chápu, že čistě instrumentální hudba to má u běžného hudebního fanouška většinou spíše těžší, nicméně kdybych mohl někomu doporučit jednoho jejího interpreta, byli by to právě Superego Kid, jakkoli už se obecně může zdát ambientně noisová tvorba být nepřístupnou širšímu publiku," říká Petr Pouzar, dramaturg Budějovického Majálesu.

"Superego Kid se v průběhu loňského a letošního roku podařilo vystoupit z lokálních vod do pozice mnohem uvědomělejšího tělesa. Trojice na svých koncertech systematicky střídá ambientní, shoegazové, až noisové či hardcorové polohy." Ditchmag

http://superegokid.bandcamp.com/
http://bandzone.cz/superegokid


Vstup 120Kč

OLIAS
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
OLIAS --- 10:29:52 6.5.2013
Byl sem ve spěchu...předěláno..
OVERDRIVE --- 15:02:14 5.5.2013
hele na plakatku je 9.5. a v nadise akce je 5.5., tak je to tedy dneska nebo 9.?