Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

7 uživatelů půjde

hledání


http://dokumentarnifara.blog.cz

debatní večery s dokumentárními filmy se sociální tématikou

Téma: Cesty poznání?

středa 13/3/2013 19:00

film: PEVNOST 2012 70min

http://www.csfd.cz/film/327310-pevnost/recenze/

diskutující:
Klára Tasovská a Lukáš Kokeš - režiséři filmu

Lubomír Ondračka - religionista a indolog

Olga Walló - dabingová režisérka, spisovatelka

Thaiddhi - barmský filmař

synopse:

Zdá se to bizarní, ale dvacet let po rozpadu Sovětského svazu existuje stát, který se stále potýká s živým dědictvím komunismu. Stát, jehož existenci téměř nikdo neuznává. Stát o 500.000 obyvatelích různých národností, kteří mají tři až čtyři různé pasy, aby se z něj vůbec mohli dostat někam ven. Stát, kterému donedávna vládl prezident Smirnov v saku s ustřiženými rukávy. Do této podivuhodné, temné země se vydávají dva mladí čeští dokumentaristé, aby zde natočili poetický příběh o člověku, jeho vztahu ke svobodě a také o jeho touze uniknout modernímu světu do ideálního univerza, v němž se o něj stát skutečně postará.(oficiální text distributora)

LAMIA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
LAMIA --- 10:52:05 11.3.2013
z čsfd:
Zajímavosti o filmu

Film získal roku 2012 hlavní cenu na Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů v Jihlavě v kategorii Česká radost - nejlepší český dokument. (JoranProvenzano)

Natáčení filmu probíhalo tajně, protože oficiální žádost o povolení k natáčení byla tvůrcům tamním ministerstvem informací bez udání důvodu zamítnuta. (JoranProvenzano)

Při natáčení vojenské přehlídky fotoaparátem se stativem ke tvůrcům filmu přišel agent tamní zpravodajské služby, legitimoval se a po zjištění absence povolení k natáčení je odvezl na služebnu k výslechu. (JoranProvenzano)