Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

10 uživatelů půjde

hledání


STEPSLET with CROSSFIRE (Crossfire Recs., DSCI4 /

http://www.facebook.com/events/528429920501563/

Drum & Bass / Breakz NightHostem lednového Stepsletu bude jedna z významných postav Drum & Bassu, která se na scéně objevila začátkem nového Milénia. Bude jím člověk, který se narodil a žije v Belgii, jmenuje se Dimitri Van Simaeyse a nechá si říkat Crossfire. Jako každý rok v tomto období i letos zavzpomínáme na památku zesnulého kolegy, kamaráda, Redrumáka, DJe Adama Owerflova. Tento díl Stepsletu bude výjimečný ještě v jedné věci a to, že se bude hrát POUZE Z VINYLŮ do roku 2004. Na své si přijdou zejména pamětníci

Ač spousta z nás má zimu rádo, jezdí na hory, vychutnává si čekání na volné místo v řadě u vleku, jsou mezi námi i ti, kteří musí zimu trpět ve městech. Recept na uvolnění by mohl mít Stepslet, na který jsme se při výročí památky Adama Owerflova pozvali producenta a DJe z éry, kdy hraní z jiného media než vinyl se považovalo za rouhání. Byla to doba, kterou jsme měli všichni rádi, ve které Adam vynikal a zásoboval nás deskama. Headlinerem lednového Stepsletu na Favále bude autor evergreenu Hydra, PAN Crossfire! Jako většina významných jmen i Crossfire měl originální zvuk a rukopis. Jeho svižný techy / jumpy / amen Drum & Bass byl ke slyšení takřka u všech tuzemských a přespolních DJů. Debutoval na labelu DSCI4 s již zmíněnou peckou Hydra a kromě vlastního Crossfire Recordings se jeho tracky objevily i na labelech 1210, Drop On Request a Avalanche. Sestavu hlavní stage doplní zástupci z řad pořadatelské Redrum crew Sayko, X.Morph, Pier, Hrr.nec, Casper, Mystique, Checkmate, večerem na mikrofonu provede Lobotomia a vizuálně bude uspokojovat VJ Spool. Druhá stage, nazvaná Stage Of Many Styles, bude hostit pány Blulajtu a Rippu s psytrance a dubstepem, Cresse s electroswingem, Sayka v breakbeatovém setu a Hrr.nec, který zabrousí do hip hopu, breaku a disca. Přijďte na bar zavzpomínat na Adama a připít na jeho památku. To vše 11. ledna na brněnském Favále za 70kč do 22:00, po té za rovných 100kč.

Profil

Dimitriho Van Simaeyse znají fanoušci díky labelům DSCI4, 1210 a Drop On Request. Tyto labely, zejména první jmenovaný, se postaraly o to, že se tehdy mladičkému Crossfireovi dostalo pozornosti, o jaké se mu nikdo ani nezdálo. Dimitri si Drum & Bass oblíbil už jako náctiletý v době, kdy scéně vévodila jména jako Ed Rush, Optical, Trace, Bad Company, Cause 4 Concern, Moving Fusion, Stakka & Skynet a pochopitelně i Kemal. Inspirován těmito jmény se pustil do své vlastní produkce.

Techstepová vlna v té době dosahovala svého vrcholu a díky lidem jako byl Trace, kteří hledali nové talenty, se Crossfire stal součástí legendární kompilace Spy Technology. Možná, že už tušíte, že to byl track s názvem "Hydra“, který nastartoval šílenství kolem jména Crossfire. Hydra se stal evergreenem a v setech djů koluje dodnes. Už před deseti lety neunikl setům Andyho C, Baileyho, Bad Company, Pendulum, Ed Rushe, Inka a spousty dalších. Hráli ho prostě všichni.

Jeho první sólo deska následovala takřka okamžitě a vyšla u dalšího z legend, u Rymetymema, majitele labelu 1210. Byl to double A sider "Hideout b/w Swordfight". Zatímco se v prvním tracku objevil náznak Trance & Bass, v druhém to byl přepracovaný motiv ze známého seriálu Knight Rider. To se psal rok 2002. V roce 2003 dostal u DCSI4 už více prostoru a po pecce "Hydra" se čekalo na další velký release. A Crossfire to zvládl. Další double A sider byl na světě. "Counterforce b/w Firebolt" se podobně jako "Hydra" pravidelně objevoval v setech všech djských setů. Na belgickém labelu Drop On Request mu vychází další dvě skvělé desky "Stryker b/w Transformer" a "Darkstar b/w Stryker Remix". V té době už byl v jednání jeho vlastní label a na konci roku 2003 se tak i stalo - vzniká Crossfire Recordings.

Od této chvíle Crossfire vydává jen na své značce. Jedním z důvodů byl časový press, když jezdil po klubech celé Evropy a také chtěl rozhodovat, kdy jeho tvorba vyjde. Label si vedl dobře a Crossfire dál tlačil kvalitní Drum & Bass s jeho typickým rukopisem. Vzpomenu hned několik hitovek labelu: Skywarp, Archangel, Crytal Lake, Outrun, Timetravel, Light Year a The Rush. Poslední svou hitovou desku "The Signz b/w Camouflage" vydává na Rotterdamském labelu Avalance. Pak jakoby jeho tvorba ztratila šťávu a po sérii nevýrazné produkce Crossfire pomalu opouští studio a věnuje se hlavně DJingu.

Main stage (Drum & Bass)

CROSSFIRE (Crossfire Recordings, DSCI4, Drop On Request / Belgie)
Sayko, X.Morph, Pier, Hrr.nec, Casper, Mystique, Checkmate, Lobotomia (Redrum Crew)
VJ Spool

Second stage (Breakz)

Cress
Blulajta & Rippa (Pan & Pes crew)
Sayko (Redrum)
Hrr.nec (Redrum)Line up:

Drum & Bass stage feat Lobotomia:

20:30 - Casper
22:00 - Mystique
23:00 - Sayko b2b Soldik
00:30 - Crossfire
02:00 - X.Morph
03:00 - Checkmate
04:00 - Hrr.nec

Multi style stage:

21:00 - 22:30 Hrr.nec
22:30 - 00:00 Cress
00:00 - 03:00 Blulajta & Rippa
03:00 - 04:30 Sayko


Kdy: 11.01.2013
Kde: Brno, Favál - Music Circus
Start: 20:30
Konec: 06:00
Vstup: 70,- do 22:00 / 100,- po 22:00
GPS: 16.5797586°E, 49.1847286°N
Web: www.redrumcrew.cz
Facebook Event: www.facebook.com/events/528429920501563/

SOLDIK
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SOLDIK --- 13:26:17 8.12.2012
Děkujeme!
MIKMIK --- 20:09:15 7.12.2012
Jak na DnB akce už téměř nechodím, tak na tohle se těším!!! Dobra volba...gratuluju promotérům!
OZONE --- 1:09:15 5.12.2012
Dobře! Dimitry Van Siemans, pokud jsem nezapomel... :D