Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

83 uživatelů půjde

hledání


www.cyklojizdy.czZveme vás na tradiční Velkou podzimní cyklojízdu 2012, která vyjede z
Václavského náměstí v sobotu 22. září na Mezinárodní den bez aut.

Její sraz v 10:00 a následný start v 10:30 zahájí celodenní festival
sousedkých slavnost Zažít město jinak. Po necelých deseti kilometrech
pohodové jízdy centrem Prahy a po zhruba hodině a půl se celá cyklojízda
vrátí na pěší zónu Václavské náměstí, kde bude zakončena slavnostním
rituálem společného zvedání kol nad hlavu.

Všechny účastnice a účastníky cyklojízdy poté zveme k účasti na
odpolední cyklobojovce po některých z více než 20 zón sousedských
slavností Zažít město jinak po celé Praze.

Na Václavském náměstí bude celý den možnost dozvědět se na stánku
Auto*Matu, co se chystá v ostatních zónách a nebo využít dočasné
cyklozóny k vyzkoušení speciálních městských kol od cyklopartnerů
Auto*Matu.

Aktuální informace o cyklojízdě na www.cyklojizdy.cz
Info o celém festivalu pak na www.zazitmestojinak.cz
FB udalost: http://www.facebook.com/events/344241552331546/ (zdroj)

Zájemci o zapojení se do příprav, obracejte se na
iva.pohankova@auto-mat.cz

***

Zkopirovano z FB - ja s tim nemam nic spolecneho, tudiz se na me nebracejte s dotazy...

Diky,

Dokuzonta

DOKUZONTA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
XCHAOS --- 13:02:47 29.8.2012
Dneska mám práci, takže poslední příspěvek: třeba elektrokolo podle mě fakt není návrat na stromy: elektrokolo je bright-green futuristická budoucnost. A to nemluvím o elektrických jednokolkách, elektrických koloběžkách, elektrických feeboardech, segwayích apod. - na cyklojízdách nejsou k vidění zdaleka jen kola, ale všechna možná ne-auta a ne-autobusy...

A kdyby procento dopravy realizované pomocí jízdních kol dosahovalo aspoň poloviny hodnoty, jako v Berlíně nebo Amsterodamu, tak uznám, že prudit 2x do roka je moc a přestanu ty akce propagovat (zatím je v Praze snad 10x menší, nebo kolikrát...)
XCHAOS --- 12:35:55 29.8.2012
WILDENBURY_SQ: v tý "fašounský" podobě se to koná jen 2x do roka, magistrála je zabraná v průměru 30 minut... tedy nic,co by se tam v podobě dopravní zácpy nedělo skoro pokaždý (zrovna tenhle víkend jsem z jedný akce vezl autem kámoše na vlak na Hlavák, tak jsem si to užil...)

jsou k tomu jasný čísla, že během cyklojízdy projede za stejný časový interval přes Nuselák víc lidí, než autama.... celkově kduž by víc lidí jezdilo do práce na kolech, tak zbyde v centru jak víc místa pro auta, tak i víc místa k sezení v MHD... je to fakticky pozitivní strategie, akorát většina lidí se bojí a má psychický zábrany a tahle akce prostě význam má.

kromě toho je i slušně apolitická, když se to srovná s ledasčíms jiným.. jako hlavní politické heslo je asi "nebrzdíme dopravu, my jsme doprava" což teda fakt není zrovna nějaký protistátní revoluční slogan :-)
WILDENBURY_SQ --- 12:32:20 29.8.2012
XCHAOS: Tak at to neomezuje provoz. Musi vzniknout symbioza cyklo + moto, ne fašounsky buď to, nebo ono... Takhle to totiz na zapade je, taky jsem tam byl. (Praha je mmj. asi 100x hezci nez Berlin a rozvojove to vypada spis tam :))
XCHAOS --- 12:30:29 29.8.2012
WILDENBURY_SQ: hele, to se blbě vysvětluje... ale proti Amsterdamu nebo Berlínu vypadá Praha fakt jako město v nějaké rozvojové zemi. Já procestoval oboje, tak se k tomu snad mohu vyjádřit.

Cykojízda nedělá 2x ročně nic jiného než to, co lidé co jezdí do práce v centru autem každý den....
WILDENBURY_SQ --- 12:08:02 29.8.2012
PETER_PAN: Mne to taky sere, uprimne.

Jsem pro Prahu s co nejmin autama, ale do pici nektery lidi treba pracujou tak, ze zasobujou Prahu svete div se treba tim, ze jezdej dodavkou a privezou cerstvy suroviny do restaurace.

Muzem si dat taky treba den lezeni po stromech a rozdelavani ohne pazourkem.
XCHAOS --- 12:07:38 29.8.2012
Spousta lidí se na kole do centra Prahy jednoduše bojí jet: i já jsem to takhle měl hozené. Cyklojízdy mě pomohly se toho strachu zbavit. Sice stále jen většinou projíždím - cestou na výlet za Prahu, cestou na cyklojízdy, apod. - jen několikrát jsem opravdu vyřešil na kole po Praze řešit svoje věci (jo, když jsem 2 roky pracoval v centru, snažil jsem se, a zaměstnavatel byl naštěstí cyklo-friendly, nacpal jsem se s kolem do garáže...) ...ale spousta lidí opravdu kola městem vozí jen na zahrádce auta když jedou někam do přírody ...a jednoduše se po Praze bojí jezdit.

a to je škoda.. je to po větší část roku plnohodnotný dopravní prostředek, akorát když člověk jede na kole sám, tak mu to nepřijde, takže je tohle občasný masový třeštění psychologicky strašně důležitý.
XCHAOS --- 12:04:07 29.8.2012
PETER_PAN: ne, není.
PETER_PAN --- 19:07:33 28.8.2012
hnus tohleto .. najezdim na kole 2000km rocne, neni to moc, ale o cyklistice alespon neco vim - ale to co dela auto-mat je curakovina, zmrdstvo a teror .. s tim dete dopici kundy