Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

23 uživatelů půjde

hledání


http://www.lazytempo.cz/

Jaro je tak křehké / až se světlo láme / pomalu / slimáčími růžky ... se odhodlává tráva / listí má prsty / k zemi svěšené / a ráno nepřestává ... po celý den / a trvá přes půlnoc / a do poslední chvíle ... na větvi hlohu / zpívá v dešti kos / a šílený je
(„Stopadesátý sonet o jaru“ - Jan Skácel)

Jaro je tu a s ním i Vaše pravidelná dávka emocí hudebního eklekticismu v režii našeho hudebního cirkusu. Pozvání tentokrát přijal pražský matador Saku, kterému bude na střídačce hostů sekundovat ostravský funk-soul-brother Petit. Lenošky v sektoru domácích pak tradičně okupují Formani (nebo alespoň jeden z nich), Yadel a Flu (a možná někdo navíc).

Škatulky nemáme rádi a nechceme se zavírat do žádných stylových ghett. Nicméně, musí-li to být, tak v setech rozhodně zazní prapředek celé taneční hudby funk, a to ve všech jeho možných polohách od sedmdesátkové afroamerické psychedelie, přes africké odnože z Nigérie a Ghany až po ryze současnou postmoderní samplovací koláž, která z let minulých vydatně těží.
Od funku není zase tak daleko k breakbeatu, který vykrystalizoval v průběhu devadesátých let dvacátého století v okamžiku, kdy se potkala hip-hopová rytmika s rockovým drajvem (konec konců, jedna z jeho ranných větví byla označována za big beat) a kocovinou, která zbyla po odeznění bezstarostné acidové vlny přelomu dekády.
Dalším z dítek velkého třesku, který na britské taneční scéně nastal ke konci 80. let dvacátého století, je UK garage, která v následujícím čtvrtstoletí mutovala do nesčetných forem od speed garage přes 2Step až po současnou fúzi svých kořenů se zvukovým inženýrstvím jednadvacátého století v podobě future garage.
Aby toho nebylo málo, do kotlíku přihodíme také pořádnou porci tropical bass, který lze definovat jako, ehm... dokonalou transpozicí společenského fenoménu globalizace do hudební oblasti (?).
Ne, tohle nebudeme raději dále rozebírat. Zkrátka ať už se jedná o futuristickou digitalizovanou kumbii z jižní Ameriky, angolské kuduro, houpavý moombahton či různé pohrobky UK funky (nemluvě o jihoafrickém kwaitu, amazonské tecno braga či do triol poskládanému 3ball transu náctiletých mexických guaracheros), pro všechny jeho rychle pučící výhonky je charakteristické roubování různých žánrů na sebe, svobodné křížení stylů a muzikální chameleonství, kterému jsou veškeré pracně konstruované škatulky zatraceně těsné. A tím se ocitáme zpět na začátku. Nesnažte se nás nikam srovnat, na rovnání jsme tu my.

Lazytempo // v Klidu // 25.5.2012 // Saku, Petit, Forma, Yadel, Flu

DABE
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
DABE --- 21:30:47 14.5.2012