Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

17 uživatelů půjde

hledání


www.akcentfestival.eu

Festival Akcent chce dát prostor dokumentárnímu divadlu, komunitnímu umění, sociálním intervencím, umění ve veřejném prostoru a prezentovat aktivity,http://vimeo.com/31207542

Festival Akcent vznikl z naléhavé potřeby vytvořit platformu pro umění, které překračuje hranice mezi uměleckou tvorbou, sociálními problémy a politikou.

Organizátoři festivalu chápou umění jako unikátní prostředek komunikace, která není omezena pouze na tradiční konzumenty umění, na návštěvníky divadel, galerií a koncertních síní. Festival Akcent chce dát prostor dokumentárnímu divadlu, komunitnímu umění, sociálním intervencím, umění ve veřejném prostoru a prezentovat aktivity, které uměleckými prostředky vstupují na pole společensky prospěšné či společensky kritické činnosti. Festival Akcent chce prosazovat nový pohled na funkci umění v sociálním kontextu.

Akcent byl založen v roce 2010 na základě společné iniciativy pražského Divadla Archa a Divadla z Pasáže v Banské Bystrici. Nultý ročník festivalu se konal 30. 9. - 2. 10. 2010 v Banské Bystrici a 4. 9. - 7. 9. 2010 v Praze.

První ročník festivalu budou tvořit divadelní představení a koncerty, prezentace, dílny, akce ve veřejném prostoru a projekce dokumentárních filmů.

Centrem festivalu Akcent 2011 budou všechny prostory Divadla Archa. Festival chce zároveň upozornit na místa, která se nacházejí v přímém sousedství Archy či ve vzdálenějším okolí a nesou v sobě znaky sociálních a ekonomických proměn i skrytých sociálních konfliktů. Místa, kde se bude festival konat, zahrnou například pasáž a dvůr zrekonstruované budovy bývalé Legiobanky (dnes Palác Archa), Zlatnickou ulici, Holešovickou tržnici a další lokality.

Patronem festivalu je socioložka Jiřina Šiklová.

Ředitelkou festivalu je Jana Svobodová.

Dramaturgický tým: Jana Svobodová, Ondřej Hrab, Henk Keizer, Petra Čechová.

Poděkování: Jiřina Šiklová, Adam Hanuljak, Mike a Tereza Baugh, Barbora Falátková, Jakub Hrab, Leonor Carpinteiro, Divadlo z Pasáže, KC Zahrada, Alfréd ve dvoře, Stanica Žilina, Inventura, Ramus, Jiné jeviště, Charita, Auto*mat, FAMU, DAMU, Klub Hanoj, Normální festival, Pražský festival německého jazyka.

IOT_JH
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
IOT_JH --- 1:08:21 31.10.2011