Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

1080 uživatelů půjde

hledání


http://www.fnf.cz/

DIY KARNEVAL po osmé - tentokrát v krizovém kabátě a širším subkulturním propojení. 8.10. Praha Holešovice, start 12,00, pochod do centra 15,00


MEETING POINTY:

1. MILADA - hlavní meeting point pro SOUND SYSTEMY (nemiřte to na live stage, pls)
+ Live stage:
Remek, Jonestown, Red Insect, Rude Boys Rythm,...
  50°7'0.365"N, 14°26'42.690"E

2. U PAPÍRNY - parkoviště u nádraží Bubny / ulice U papírny
DIY hiphop live stage:
Prago Union (Kato & DJ Maro - 14,00), Lara303 (+ DJka Elza), S.C.U.R. (+ DJ Ba2s),
Křik z ticha, Fakne, RNF DJs,
R2D2 stage: MessenJah+ Mateyka
  50°6'23.559"N, 14°26'14.444"E

3. CROSS - Les Percussions de Boheme + Cross live stage:
Spontal sound crew, Mikkim, Discoballs, Prager Lager, Dub Artillery, Dr.Kary, Cocoman,
Mr.Roll, Messenjah, Suppafly backed by W23,
 50°6'29.796"N, 14°26'28.493"E

4. ARKÁDY - Karnevalová cyklojízda, start: 16,00 
Volejbal, badminton,petanque...míče a pálky vemte s sebou, hriště zajištěno !
50°3'5.740"N, 14°26'20.203"E

15.00 - SPOLEČNÝ PRŮVOD SMĚR CENTRUM
-------------------------------------------------------------------------------------------

FNF – DIY KARNEVAL 8
Karneval se koná již po osmé. První ročníky byly ve znamení pochodů „za práva na party“, za vlastní identitu a místo freetekno scény ve společnosti. Po obnovení karnevalu v roce 2008 přestala být otázka společenské identity freetekna aktuální a setkání začala dostávat nová témata (akční plán proti bezdomovcům, velký bratr, nepřizpůsobivost, atd.), které řada účastníků karnevalu trefně reflektovala formou svých kostýmů a dekorací. Přesto na adresu organizátorů z FNF zaznívaly i hlasy o ukradeném a zpolitizovaném karnevalu. Z těchto důvodů proběhlo poslední rok několik diskusí a veřejných fór, kde byl prostor si vše vyjasnit a promítnout do realizace karnevalu vize těch, kteří mají zájem. Někdo tuto možnost využil, někdo ne. FNF udělalo maximum pro nalezení konsensu uvnitř karnevalové komunity. V prohlášení letošního karnevalu je opět otevřeno několik politických témat, které názorově silně štěpí současnou společnost. Opět lze čekat, že se to někomu nebude líbit a bude chtít pouze svoje právo na párty a procházku Prahou s řádnou rychtou. Nezbývá než upřesnit, že vítán je každý kdo chce svojí účastí na karnevale podpořit myšlenky vyjádřené v prohlášení a každý kdo chce sdílet svobodný prostor karnevalu a podílet se na jeho pozitivní atmosféře. Kdo má ke karnevalu opačné postoje a nebo ho chce zneužít ke stranické nebo podobně institucionalizované sebepropagaci vítán jednoduše není, a to i kdyby hrál rychtu jak Spirálové v Hostomicích. V opačném případě by pak mohli mít nárok na účast na karnevale třeba i klauni s hardbaSSem.

KARNEVALOVÁ PROHLÁŠENÍ
I.
Postavili jste kolem nás nový svět. Svět nekonečných reklamních ploch a dementních sloganů. Svým slizkým reklamním šlemem jste zaplnili naše města a byty. Pokryli jste dokonce i chodníky, takže se nedají schovat oči. Fasády domů jste pokryli obřími tvářemi, které dávají člověku pocit bezvýznamnosti. Vybudovali jste svět nemilosrdné touhy po nových věcech. Snažíte se nám namluvit, že všechna legrace je někde jinde a že k ní pomůže nová značka limonády. Snažíte se nás přesvědčit, že štěstí je koupit si nové auto nebo alespoň nový mobil. Chcete, abychom si bez vašich věcí připadali nepatřiční. Snažíte se nám namluvit, že bez vašich věcí nejsme dost v pořádku. Vzali jste slovům jejich význam. Něha pro vás má hodnotu ubrousku na ruce, lásku jste hodili do jogurtu s ovocem a z bezpečí jste udělali děvku pojišťovacích kanceláří. Slabé a znevýhodněné necháváte po cestě. Myslíte si, že svoboda se dá koupit. Táhněte! Nás se nikdo neptal, jestli v takovém světě chceme žít. Ulice jsou naše.

II.
Mluví se pořád o krizi jako o nějaké přírodní síle stojící mimo nás, ale skutečná krize je, že vám už nevěříme. My jsme vaše krize, jsme vaše černé svědomí a přinášíme změnu.

III.
Karneval (street parties) jsou návratem života do veřejného prostoru. Dočasnou autonomní zónou, svobodným prostorem stojícím na myšlence DIY. Příčin proč vyrazit do ulic je kromě společných několika hodin zábavy v ulicích města stále více než dokážeme vstřebat.
Privatizace veřejných míst má mnoho podob. Jsou přehlcena reklamou a komercí v nejrůznějších odstínech a stále důmyslnějšími způsoby. Neschováme se. Ani oslepnout a ohluchnout by nepomohlo, časem by nám ji snad začali foukat do nosu nebo vnucovat do rukou. Není kam utéct, chráněných zón bez reklamy ubývá a vzdalují se nám. Mít možnost oprostit se od ní a alespoň na chvíli z jejího dosahu utéct stojí mnohem víc než zboží, které samotná reklama propaguje.
Centra měst se vysidlují. Nemáš keš? Běž za hradby, tvé místo moc ráda zaplní nějaká kancelář nebo hotel. Říká se tomu gentrifikace a v tom neprostupném cizím slovu je skryta gentry – šlechta. Prostor se přizpůsobuje nové šlechtě polistopadových kapitalistických časů. Chudí mizejí do ghett, problémy se hromadí a tehdy, když vyvřou, zazní akorát, že si za svůj osud „neúspěšní“ a „nepřizpůsobiví“ mnohou sami. Měli se líp učit (a asi i narodit).
Zbytky míst, kde na první pohled stále ještě můžeme volně žít, jsou svazovány kontrolou Velkého Oka. Poslední dobou přitom ani není jasné, zda mozkové centrum živelně se množících šmírujících očí ještě stále sídlí na Letné v budově ministerstva vnitra, nebo v ústředí soukromé bezpečnostní, přesto vládní agentury.
To platí o státu jako celku – stále víc se stává pouhou převodovou pákou soukromých firem. S využitím zaklínadel jako „abrakadabraka Řecko“ či „ententýky dva špalíky státní dluh“ se vláda rozhodla ulevit bohatým a zároveň poslat celé vrstvy obyvatel ke dnu. Odpovědi na otázky Kdo bude chodit do jaké školy, jak dobrého bude mít lékaře, kde a jak bude bydlet, z jakých podmínek se stěží vyhrabe on i jeho děti souvisí s našimi reálnými možnostmi k životu. Někomu se prostor otevře, pár dravců se proletí oblaky, ale mnozí z hladiny klesnou bezvládně ke dnu – jejich prostor životních možností se drasticky zúží. Sousloví „třídní rozdíly“ přestává být pouhou vzpomínkou na bolševickou propagandu. Když utahují šrouby a tím i naší trpělivost, nemají naše reakce nic společného s diktaturou proletariátu a komunistickou totalitou, je na místě se ozvat a jednat.
Hned v druhé řadě sedí DOST neskrývaných fašistů, homofobů a rasistů. „Nechceme Bátoru, Jocha, chceme Filipa Vávru a Vandase!“ chce se cynicky zakřičet. Jenže největším nebezpečím už nejsou neonacisté, ale agrese stoupající českou společností, a to s otevřenou podporou českých arcišovinistů na Hradě i ministerstvech. Na pogrom si pak klidně vyrazí i fotři od rodin.
Po spolknutí toho všeho přichází pachuť krize, která začíná rozdávat první sociální rány a akcelerovat napětí po celém světě. Změna se valí Severní Afrikou, Blízkým Východem, a i na jihu Starého kontinentu. Přijde i u nás čas, kdy i v nás bude tolik krize, že by se dala krájet? Dopustíme, aby se zde přelila vlna napětí ve vládu tvrdé ruky na úkor sociálně vyloučených a středních vrstev, nebo naopak dokážeme vzdorovat a tím nabízet svobodnější a spravedlivější alternativu s prostorem pro všechny? Stav světa a společnosti je dílem naší aktivity i naší apatie a lenosti. Budoucnost je otevřená, a před zodpovězením otázky jaká bude, je dobré vědět, že
MY JSME KRIZE!

IV.
na počátku byl výkřik protože
výkřik znamená nesouhlas i úzkost
výkřik znamená tudy už ne chceme jinudy
na počátku byl výkřik a ten výkřik otevřel cestu
protože výkřiků přibývalo a najednou se změnily ve vlnu
vlnu pro niž už neexistuje žádné nejde to
vlnu která zaplňuje pustiny náměstí
vlnu která smetá nízké hráze zkorumpovaných režimů
vlnu která otevírá břicha obchodů
vlnu která neříká jiný svět je možný protože říká jiný svět je před námi
jasně něco nám může vzít armáda něco politici něco gangy
ale vědomí že neplatí „nejde to“ nám nesebere už nikdo
Praha zdraví
Káhiru Praha zdraví
Madrid Praha zdraví
Londýn

-------------------------------------------------------------------------
INFO pro sound systemy
· Pošlete id: SHM8 SPZ vozů, které se průvodu zúčastní - čim dřív, tim líp!
· 8.10. 12,00 Holešovice místo srazu bude upřesněno 26.9.
· Průvod vyrazí ve 15,00 směrem do centra
· Od každého soundu se bude vybírat příspěvek na kontejner 200,-
· Na barech prosím žádnej tvrdej, stejně jako v posledních letech
· Starejte se průběžně o úklid a buďte připraveni pomoct s úklidem i po akci – buďte DIY!
· Vyberte v bandě aspoň jednoho, kdo se označí stříbrnou gafou na ruce – potřebujeme dostatečný počet „pořadatelů“ shromáždění
- případné prudy řešte hned v zárodku
· Řidiči – počítejte s obvyklou policejní kontrolou
· Během průvodu prosím nenechte nikoho lézt na střechy, viset z oken kár…
· Bez zbytečného blokování tramvají
· A pak si to snad všichni jak se patří užijeme =:)info@fnf.cz

FNF
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MASOO --- 16:50:27 15.10.2011
BODLING: jenze to je klaus a necas
BODLING --- 12:15:30 15.10.2011
XLOBOX: dva vezni jsou vyfotografovaný skoro v kazdym albumu fotek.jen hledej :)
XLOBOX --- 21:02:47 13.10.2011
vim že je to totálně mimo, ale nenašel jsem sebe a svojí přítulku na žádný fotce, přitom nás fotilo plno lidí, a my jsme to dodělávali po cestě na karneval, takže sme se ani nevyfotili, takže, nemáte nás někdo vyfocený? :D byli sme jako pár s kloboukama stylizovanejma na vězení/mříže jako "politik" a "bankéř"

btw oba jsme si došli vedle MC a ani sme tam nemuseli vkročit :-P, karneval byl super díky všem a příště snad jenom víc masek..
EM303 --- 16:21:59 13.10.2011
na karneval jsem se připojil až někdy v 16h, ale měl jsme z něj celkově dobrý pocit. Letos jsme asi po 4 letech nevzali auto, protože jsme částečně pochybovali o počasí a taky o poslání letošního karnevalu. Nakonec jsem spíš litoval, že jsme auto nevyhrotili. Pro mě jediné mínus bylo asi to, že se lidi bez alkoholu prostě nedokážou bavit. Večer už to byla spíše přehlídka vylitejch mocek všude kam se člověk podíval. ČEST vyjímkám.)) see you next year!
FNF --- 21:05:13 12.10.2011
úterý 18.10. 19:00 POKARNEVALOVA DEBATA PRO AKTIVNÍ KARNE-VALNÍKY

Po dalším DIY Karnevalu chceme probrat co se povedlo i co se nepovedlo a odrazit se od této sebereflexe pro možnou přípravu akce na příští rok.

Po zralé uvaze bude první debata pro ty, kteří se letos aktivně zapojili (soundsystémy a další aktivní jedinci či skupiny) nebo se nějak konkretně v budoucnu zapojit chtějí (musí předem sdělit konkrétní činnost/nápad).

Všeobecná debata o karnevalu se uskuteční později.

Jak se zúčastnit debaty?
- napište na email info@fnf.cz nebo na profil FNF a uveďte jak jste se na karnevalu aktivně zapojili nebo by ste se rádi zapojili v budoucnu - sdělíme vám místo setkaní

Pokud nebudete mit možnost zúčastnit se v tomto termínu, budou samozřejmě další přiležitosti kdy se zapojit.
REBORNA --- 18:47:10 12.10.2011
GUERILLA: Sanžila sem se jen tou "vtipnou" story o hovně víc zvýraznit ten nápad s těma toykama.
A sdělit se píše se S. Sorry, trhá mi to oči a bojim se, že neuvidim na Simpsony :)
REBORNA --- 18:28:27 12.10.2011
HALELUJA: Já osobně bych do toho vysklívání oken rozhodně nešla. Je jasný, že se ty okna stejně budou muset opravit a nesnášim jakýkoli plejtvání prací a materiálem, ať už patří komukoli.
Ale chápu. Ve srovnání s tim, jak plejtvaj oni a co produkujou za pomocí reklamy prodávaný jedy a kolik lidí maj na svědomí, je to jen kapka v moři.
HALELUJA --- 12:07:39 12.10.2011
Karneval super! Velké díky organizátorům a všem systémům. A mekáč smrdí.. dřív bysme jim vysklili okna, ale zas to byl dobrej záchod po cestě tojo.
CONSPIRA --- 6:24:33 12.10.2011
GUERILLA: Nepodporuju to ze jsem vtazen neznamena ze podporuju dobrovolne.Nikdy to nebude ma domena me kredo ma pointa zivota ale rozumim ti kam narazis z toho to hlediska si nadnarodni korporace diktuji smysleni ze jedinec smysli korporacne a to cinnem v zivotne nutnych zavislostech(je to takovy druh psychicke celokolektivni vyridky?)
Proto mam velice velice rad film Cesky sen :-) treba i kdyz byl zavislej na korporacni elektrine
GUERILLA --- 5:16:54 12.10.2011
EMMMA: Určitě ano, co třeba voda, elektřina, plyn, net, potraviny etc... ;) Leda že by žil na farmě, elektřinu si vyráběl na kole a heknul nějakou wi-fi:D anebo žil bez těchto vymožeností úplně. Ostatně také nejsou životní nutností ;)

Všechno jde, když se chce... ani jsem nepsal, že to nejde a nemá to cenu řešit, to "podporuje" nebrat doslova, každopádně, jen mi přijde povrchní někoho fuckoval za to, že jedl v meka, když on sám podporuje podobné organizace (viz výše), sice né tak "viditelně", možná si to ani neuvědomuje, ale stejnak ano.

Možnost volby? Copak mi/nám nezustává, jestli si dát hnus z meka bo ten hlad přejít? Ale i tak ona "možnost volby" je dost sporná, kolikrát si výběrem stejnak nepomůžeš.

Já osobně se snažím podporovat menší fy, převážně ale FO, když to jde.
EMMMA --- 2:35:50 12.10.2011
GUERILLA: a ze ses si tak jistej, ze ty korporace a nadnarodni spolecnosti podporuje.)? treba to dava bez nich.. jasne ze v 21. stoleti a zvlast ve meste se bez nich leckdy obejdes dost tezko, ale moznost volby ti taky dost casto zustava. A stavet to tak, ze to vlastne jinak nejde a ze to teda ani nema cenu resit, je alibismus jako krava. A specialne mekac teda fakt zivotni nutnost neni..
GUERILLA --- 2:09:35 12.10.2011
REBORNA: déšť smyl. Jsme rádi, že jsi nám zdělila tolik důležitých informací o hovně, doslova.

CONSPIRA: tak odtud vítr vane, maso nežereš tak se opíráš do těch, kteří měli hlad a s touhle surovinou problém nemají. Asi jsi záviděl hlady... nebo ti z té bezmasé stravy šplouchá na maják? No a co, mekáč, jebe tebe někdo, že podporuješ jiné korporace nebo nadnárodní společnosti?
REBORNA --- 23:43:00 11.10.2011
CONSPIRA: Zapomněla, sorry, Válec. Tak si hlídej přísun lysinu a vitamínu B 12, já to mam těma rybama jištěný, akorát železo musim i z jinejch zdrojů.
OK, tak toho necháme, aby se to místo DIY karnevalu nezvrhlo v debatu o vegetariánství :)
CONSPIRA --- 23:14:22 11.10.2011
REBORNA: Heeej to si delas srandu Renato do bastardu jsem zasel pred deseti lety to opravdu a pouzival jsem to jako hajzl a pouzivam jako verejnej zachod a nejim maso uz sest let ty jsi zapomela?
REBORNA --- 22:48:16 11.10.2011
FLEGMO23: To já jenom, kdyby náhodou KH_B čet. Koukni se mu na info, má tam super pejska na talíři :)
FLEGMO23 --- 22:22:17 11.10.2011
REBORNA: to sem rád že vím že jsi vegetariánka;) duležiá informace . Příští rok si při průvodu teda radši odskočím na jídlo někam do restaurace na pořádnej biftek :)
REBORNA --- 22:15:28 11.10.2011
FNF: Hrozně mi vadilo to chcaní po těch nebohejch parcích, pak tam byl docela smrádek a asi budu mít hodně štěstí, protože sem šlápla v tý tmě do hovna. Pak sem si ho šla mejt do tý luxusní zmrzlinárny na Václaváku. Tak slušně sem se zeptala, jestli se tam můžu vyčůrat a pak sem si tam drze myla hovno z boty :) Jeden nápadník na after open psytrancu pak řikal, že sem se měla rovnou zeptat: "Prosim vás, můžu si u vás umejt hovno?" :D

Tak mě napadlo, jestli by se podél trasy karnevalu nedalo rozmístit cca třicet toyek jako na party, o kterej by se vědělo. Teda nevim, jestli je to technicky a finančně možný.

FLEGMO23: Copak ty nevíš, že do Mekáče máš jít maximálně tak zabetonovat záchod!? Ne, dělam si prdel, kdybych nebyla částečná vegetariánka, co jí jenom ryby, tak bych tam možná jednou za rok taky zašla. Ale konkrétně v den karnevalu bych si to rozhodně minimálně z pozérskejch důvodů odpustila .)

CONSPIRA: Nechci prudit, Válec, ale vsadim se, že občas do Mekáče chodíš...
MLIKARNA --- 22:04:30 11.10.2011
DRASTICS: pravda, nevyjadril sem se uplne nejlip :)
DRASTICS --- 18:26:42 11.10.2011
MLIKARNA: na zadny rychte letos ani vloni co sem byl, a ze jich par bylo, sem nevidel takovou demenci a humac jako se nakoncentruje pri karnevalu... /// A dyt si rikal zes tam nebyl tak cos videl a dle ceho rovnas?Jedna baba "muj kamos" povidala?

Jinak muj 4tej karneval, do pulky cesty jsem zaznamenal az prehnanou cistotu - rozhodne od dob minulých lepsi - vetsi party = min bordelu mirny uspech? Par demencí a perníkařů jsem potkal, sel jsem vic v predu a min vzadu, ale zadna mocnost se nekonala, celek je hold tak silnej co jeho nejslabsi clanky. Jednou sem musel kelímky nýst asi 10minut - vsechny auta by povinne meli mít 4 pytle na sobě - až v předu na RnF kare jsem objevil. Dalo se to i s rozsirenym vedomim, jen me chvilkama nahaneli strach plešky - nějak me napadlo aby neudelali nejakej konflikt, asi dva jasny (pouze vzhledem) jsem potkal.

Stejku nahod foto tý grupy která už na karneval nesmí - jen pro zajímavost, jméno psát nemusíš :)