Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

32 uživatelů půjde

hledání


http://veggie-parade.cz/psi

Toulavé a ztracené psy čeká na Slovensku často velmi smutný osud. Některé psy utratí hned po odchytu, někteří se dostanou do tzv.
karanténních stanic

Demonstrace proti utrácení psů ve slovenských karanténních stanicích

I když SR stále ještě nepodepsala Evropskou dohodu o ochraně zvířat v zájmovém chovu, má vlastní zákon zaručující zvířatům jistá práva a ochranu před lidskou svévolí a krutostí.

Přesto ještě v dnešní době existují na Slovensku taková zařízení, jako jsou karanténní stanice, kde jsou psi drženi ve velice krutých podmínkách. Svévolné utrácení psů i březích fen je na denním pořádku. Zvířata zde žijí v nehumánních podmínkách, mrazu, na studeném betonu a bez odpovídající péče. Tato místa jsou semeništěm nemocí a parazitů. Fenám se v takových podmínkách rodí štěňata, která umírají. Proto mají některé karanténní stanice, zcela oprávněně, pověst psích koncentračních táborů. I když pes není utracen, čeká ho v této stanici většinou jen klec, beton a trocha krmení.

Čeští dobrovolníci tyto psy zachraňují, řeší tak však jenom důsledky. Je ale nutné bojovat především proti příčině – proti lidské necitelné lhostejnosti. Chceme, aby si Slovensko uvědomilo, že chce-li skutečně patřit do civilizovaného světa, musí přestat ignorovat tento problém a zaujmout jasné stanovisko.

Je třeba změnit to nejdůležitější – zákony, které budou zvířata skutečně chránit, systém, který bude dodržování těchto zákonů střežit, a především zavedení kastračního programu. Ten považujeme za stěžejní počátek řešení nadpočetné psí populace, což je problém nejvíce zřetelný ve středním a východním Slovensku, konkrétně v romských osadách. Kastrační program, podporovaný ze státního fiskálu, je humánní řešení používané ve vyspělých státech k regulaci populace volně pobíhajících zvířat. Tento, již v tolika státech vyzkoušený postup je také výhodný z hlediska veřejných financí - kastrace jedné feny je nepochybně finančně šetrnější, než péče a následné uspání několika desítek psů pocházející z linie zvířete, které mohlo být kastrováno a neschopno reprodukce.

PROSÍME ÚČASTNÍKY, ABY SI PŘINESLI SVÉ VLASTNÍ TRANSPARENTY, POKUD MAJÍ ČAS A MATERIÁL K JEJÍCH VÝROBĚ. DĚKUJEMEVýzva slovenské vládě

1. Zastavte zbytečné utrácení psů ve slovenských karanténních stanicích a začněte neprodleně řešit nehumánní podmínky, ve kterých zvířata v těchto zařízeních žijí!
2. Zpřístupněte karanténní stanice veřejnosti a uložte těmto zařízením povinnost nalezená zvířata inzerovat.
3. Podporujte úzkou spolupráci karanténních stanic s ochránci zvířat a převádějte tato zařízení do jejich správy. Lidé, kteří mají zvířata skutečně rádi, pro ně dokážou i v rámci současných zákonů udělat mnoho.
4. Řešte zejména situaci ve Zvolene, Martine, Košicích a Trebišove.
5. Zaveďte kastrační a osvětové programy, které by mírnily problémy s přemnoženou psí populací přímo v zárodku.
6. Zpřísněte zákony na ochranu zvířat tak, aby se Slovensko v ochraně zvířat zařadilo mezi civilizované země Evropy.

Další informace naleznete na strankách http://slysim-psi-plac.profi.cz/

KOCHANSKIT
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
PIKKMA --- 14:26:43 15.8.2011
jj myslim ze muzem klidne demonstrovat i po jejich pracovni dobe :) nebo zacit tak na pul 4 aspon do sesti.. urcite by prislo o dost vic lidi
KOCHANSKIT --- 13:50:30 15.8.2011
_THE_WOLF_: ok, vyřídím to pořadatelům...
_THE_WOLF_ --- 13:48:43 15.8.2011
14.00 je docela brzo i na studenty a podnikatelu se ti tam urcite sejde obrovska hromada ;)

ten cas je fakt nestastnej
_THE_WOLF_ --- 12:59:42 15.8.2011
KOCHANSKIT: amnesty international taky kazdej rok protestuje pred cinskou ambasadou, z ktery nikdy nikdo nevyleze... muzes odprotestovat pro media a nechat tam dopis pro ambasadu, ambasada se o tom stejne musi zminit v diplomaticky poste svymu ministerstvu...
INXS --- 11:39:23 15.8.2011
že bych šla k doktorovi? :)
akorát kdyby tam byly media, aby pak nebyl můj ksicht na titulce
KOCHANSKIT --- 11:36:26 15.8.2011
PIKKMA: Bohužel na tom velvyslanectví jsou jen do čtyř:/
Tak to holt budou muset utáhnout studenti, podnikatelé, volné nohy apod :)
PIKKMA --- 11:33:45 15.8.2011
Rada bych ale v tuhle hodinu bohuzel... pokud se bude demonstrovat jeste po paty klidne se stavim :)