Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

13 uživatelů půjde

hledání


http://afro.cz/akce/2173/afro-connections

podruhé se v Retru sejdou kapely inspirované Afrikou - tentokrát Čankišou, Pararingapatam a Pragasón


Druhé pokračování z cyklu koncertů, zaměřujících se na prezentaci hudebních uskupení, které spojuje společná inspirace hudební tradicí afrického kontinentu. Cílem je ukázat posluchačům nejen její různorodé podoby například v kombinaci s tradiční kubánskou, indonéskou nebo arabskou hudbou, ale rovněž propojení afrických vlivů se současnými hudebními žánry.
I tentokrát se jedná o unikátní hudební večer, v jehož rámci se na pódiu představí tří výjimečná hudební tělesa: afro-kubánští Pragasón, eklekticky-rytmická úderka Pararingapatam a ethno-rockoví Čankišou.

To vše můžete vidět a slyšet v úterý 18. listopadu v pražském klubu Retro Music Hall (Francouzská 4, Praha 2).
Akce začíná v 19:00. Vstupné 100,- + poplatky v předprodeji Ticketstream, 150,- na místě.

ČANKIŠOU (CZ)
Hudba lidu Čanki
http://www.cankisou.cz

Sedmičlenná skupina Čankišou je jednou z nejvýraznějších českých kapel a to nejen díky nepřehlédnutelnému zpěvákovi Karlu Heřmanovi. Jejich hudba díky rytmické smršti roztančí každého a díky univerzálnímu jazyku lidu Čanki je skvěle přijímána po celém světě. Čankišou se svou fůzí různých etnických vlivů na rockovém základě a bohatou sbírkou exotických nástrojů projeli svět od ostrova Réunion v Indickém oceánu až po Pakistán. Za téměř 10 let existence si kapela vydobyla pevné místo na hudebním slunci a dnes patří ke špičce české world music. Na jaře 2008 vydali Čankišou novou desku Lé La.

PARARINGAPATAM (CZ)
Pikantní rytmický šleh
http://pararingapatam.cz

Pararingapatam je nejen pekelně pálivá čili paprička, ale hlavně pražské uskupení pěti perkusistů pohybující se na pomezí mnoha žánrů. Jádro jejich repertoáru tvoří západoafrická rytmika obohacená o další, zejména indonéské či latinskoamerické hudební vlivy. Nejde ovšem o pouhé předvedení instrumentálních dovedností jednotlivých členů, ale především o těsné hudební sepjetí všech hráčů a jejich vzájemnou interakci uvnitř rytmu. Veškerá energie, která v hudbě Pararingapatamu rezonuje, směřuje při vystoupení ven směrem k posluchačům, kteří se tak mohou zcela odevzdat komplexním a uhrančivým rytmům, které však rozhodně nepostrádají to hlavní, totiž "groove". Pararingapatam tvoří bubeníci Tomáš Kerle (člen Marimba Mama, ex Zen Squad), Tomáš Marek (ex Kurangbé), Jakub Severin (člen Deneb, jinak ex Tiditade, Batocu, Dun an Doras aj.), Libor Vaněk a Jan Vorlíček (oba ex členové Mugee). Pararingapatam se dosud zůčastnili několika zajímavých hudebních akcí, mezi něž patří například prestižní akce Djembenacht ve vyhlášeném berlínském jazzovém klubu Schlot, dále pak Rytmy Afriky 2007 v pražském Rock Café a z poslední doby například Afro Connections v pražském klubu Retro Music Hall společně berlínskými afro-jazzovými veterány Laboratoire Dubios.

PRAGASÓN (Kuba/Peru/CZ)
La múzica cubana en Praga
http://www.pragason.com

Kapelu založil v roce 2000 kubánský zpěvák a tanečník Jorge Concepcion, pocházející z Havany. Pragasón hrají kubánskou hudbu ze začátku a první poloviny 20. století se specifickým zvukem v obsazení zpěv, basa, piano, trubka, pozoun, tenor sax, conga, timbales. Kromě sonu mají v repertoáru také mambo, chachachá, bolero a slavné latin-jazzové standardy, které roztančí opravdu úplně každého.

B0BR
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MAAACA --- 17:49:39 2.11.2008
joo to bude bubenicka smrst, uz se nemuzu dockat! tudutatuduta prak prak!