Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

77 uživatelů půjde

hledání


STÁVKA PROTI VLÁDĚ změna ! 16.6.2011

http://fnf.cz/

Inciativa Freedom not Fear podporuje připravovanou stávku a další protesty odborářů proti takzvaným reformám současné vlády.

Připojte se ke stávce, podpořte protesty a případné blokády v ulicích.

Odboráři rozhodli, že se pondělní stávka v dopravě konat nebude. Stávku přesouvají na čtvrtek s tím, že bude od půlnoci do půlnoci, tedy 24 hodin.

http://www.ct24.cz/ekonomika/127042-zitra-stavka-nebude-bude-ve-ctvrtek-a-navic-celodenni/

Proč ČMKOS odmítá tzv. vládní reformy

S_TEJK
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
OTZ --- 14:30:30 16.6.2011
CISLO42: Konečně rozumný slovo, díky. Ty aspoň víš, co píšeš, někdo jenom píše, co ví.
KOUTLOSH --- 12:03:39 16.6.2011
CISLO42: To jsi se vyjádřil k první, nejméně důležité části mého postu ;)
CISLO42 --- 11:04:36 16.6.2011
Respektive Gajda spolupracoval, ale bylo to složitější... Zbytečné rozvádět, OT.
CISLO42 --- 11:03:55 16.6.2011
KOUTLOSH: to propojení NSDAP s pravicí je jednoduché a je to častý omyl - dělníky lákala názvem a programem na levici, ale když se dostala k moci, nepřišla rovnost, svoboda a bratrství, ale nastolila pravicový autoritativní režim jen pro vyvolenou část národa. Proto se taky tak snadno dokázala spojit s italskými pravicovými fašisty. Nebo českými, z nichž část s nácky pro svoje národní cítění nespolupracovala (Gajda), ale část k nim v klidu přešla.
KOUTLOSH --- 10:26:45 16.6.2011
2ND: Aneb jak jsem psal níže, pokud podpoříme současnou opozici (a TATO stávka odborů skutečně ničím jiným není), tak nezměníme opravdu vůbec nic. Je to jako vybírat, jestli šlápnu do lejna, nebo do hovna. Pokud má stávka přinést změnu, tak to musí být nezávislá iniciativa, ne že se tam bude tleskat Paroubkovi.
FREETEKK --- 10:18:06 16.6.2011
2ND: ja jsem teda radeji pro tu apokalypsu, aspon to bude rychly :)
2ND --- 10:10:19 16.6.2011
CISLO42: Ale ano, ze se ritime do prdele ti vubec nerozporuju. Tam se ostatne riti cela planeta. Ze uroven statni spravy je zalostna a pulka penez na verejne zakazky je rozkradena je take zname.
Nic z toho ale tahle slavna stavka ani zadna dalsi nezmeni.
Stane se jen to ze v pristich volbach vyhrajou socilalisti a bordel tady bude uplne stejny, jen tempo zadluzovani se razantne zvedne, protoze se budou rozdavat prachy na predplaceni volicu na vsechyn strany. Vubec rozdeleni pravice/levice je dneska matouci a prezite... a vsichni tebou zmineni developri a corkari to maji pojistene na obe/vsechny strany. Vsichni politici hrajou uz jen na populistickou nebo nacionalistickou notecku.
Jestli mas nejake reseni soucasne situace tak ho tady muzes odprezentovat nebo pokud mas zaludek vrhnout se do politiky a zkusit neco sam zmenit.
Ja zadnou moznost zmeny krome vseobecne anarchie nebo globalni apokalypsy nevidim...
KOUTLOSH --- 10:04:43 16.6.2011
CISLO42: Není to přirovnání na stejné úrovni. NASDAP jednak měla socialistický program, takže nechápu tu neustálou snahu o propojení s pravicí (obdobně Dělniská strana sociální spravedlnosti - to je pravicový název jak poleno, ale hlavně že jsou to ultrapravičáci), i kdyby to však bylo správně, je to extrém a extrém nevedl nikdy nikam (jak ostatně ukázali i ti komunisti). Rozdíl mezi Hitlerem, který je nějaký ten pátek po smrti a je považován ze jedno z největších zel, které na světě byly a komunisty je v tom, že Němci se od činnosti NSDAP distancovali, strana byla zakázáno a její představitelé souzeni. Takový poslanec Vondruška, proslulý krutým bitím politických vězňů (což mu podle všeho působilo nemalou potěchu), sedí dodnes v parlamentu ČR, bere nemalý plat poslance a je naším zákonodárcem. KSČM se nijak nedistancovala od minulosti a jsou to titéž lidé.
CISLO42 --- 9:59:54 16.6.2011
SEBEL: možností jsou hromady, proboha. Nenech se manipulovat a namluvit si že je jenom jedna cesta, nebo že to co Nečas s Kalouskem nabízí se musí přijmout hned, protože už hoří. Nemusí, jsme na tom pořád z hlediska hdp, zadlužení i stárnutí populace výborně, stačí se podívat na tabulky OECD. Máme tu úplně jiné problémy, jako například velmi silně upadající vzdělanost a školství, nízkou pracovní výkonnost, nekompetenci pracovníků co vyjdou ze školy a nic neumí, samozřejmě korupci a kartely, se kterými reformy pořád nic pořádně nedělají, a tak dál.
KOUTLOSH --- 9:47:18 16.6.2011
FREETEKK: Hlavně když už tam někdo bude, může rovnou poděkovat Paroubkovi za nakládačku na Czechtekku, za to že ctí civilizované metody vyjednávání a demokratické principy... ;) :D
CISLO42 --- 9:46:18 16.6.2011
2ND: Ale já ti přece KSČM ani ČSSD neimplikuju. To jsou zjednodušení na úrovni spotu Přemluv bábu - nesouhlasíš s reformami jsi Paroubkův nebo Grebeníčkův člověk. Jednak jsou i další levicové strany a demokratická hnutí s jinými programy, a jednak s reformami můžou nesouhlasit (a taky nesouhlasí) i pravičáci a zatvrzelí kapitalisté, kteří taky kdysi sociální stát sami vymysleli, aby poskytli záchytnou síť lidem, co se mohli odpoutat od rodiny a jít pracovat. Školní reforma je ze třetiny paskvil smíchaný z požadavků EU a snahy ušetřit za každou cenu státní peníze a vytáhnout je ze studentů, zdravotnická reforma žádná reforma není a jde jen o zdražování, důchodová reforma je špatná a postavená na chybných výpočtech, a vytvoří stejně jako u Maďarska deficit velký několik desítek miliard. Navíc k ní existují lepší alternativy, které Nečas zamlčuje, reforma týkající se lesnictví bude znamenat zničení a vytěžení velké části národního lesního bohatství, ve stavebnictví se odstraňuje možnost lidí mluvit do výstavby a developeři mají dostat volnou ruku stavět cokoliv kdekoliv pokud to úřad schválí... a tak bych mohl pokračovat dál a dál. Kdo si pamatuje jak to vypadalo před rokem 1989, ten by naopak stávku měl podpořit, protože se na nás žene to samé co tu tehdy bylo. Tehdy nás ovládalo pár nekompetentních jedinců, dneska je to pár nekompetentních jedinců co jde reformami na ruku podnikatelské sféře, de facto rozprodává dál a dál státní majetek za nevýhodné ceny, pomalu ale jistě omezuje lidská práva, a nakládá víc a víc na střední a nižší třídu. Já klidně jeden den nepohodlí obětuju aby tohle skončilo. I víc než jeden.
SEBEL --- 9:41:39 16.6.2011
Řekněte, jak by jste to udělali líp. Jinak na stávku nemáte právo!
2ND --- 9:32:32 16.6.2011
CISLO42: nejak mi to unika... mam volit komunisty/socany protoze pamatuju realny socialismus, vsudypritomnou sed a statni terror ?
CISLO42 --- 9:29:16 16.6.2011
2ND: Podle této odpovědi si vzdělání doplnit naopak potřebuješ. Jak by řekl pan Godwin: "Pravici bych nevolil, pamatuju na Hitlera." To je přirovnání na stejné kvalitativní úrovni.
2ND --- 9:29:01 16.6.2011
SHPAGIN: vzdelani si doplnovat neni nutne, v roce 89 mi bylo 16, takze si to vcelku pamatuju osobne :)
coz myslim dostatecne vysvetluje, proc ze mne levicaka nikdo neudela i kdybych nemel na chleba....
Jinak stavka by mela byt casteji, v Praze je bozi klid a lidem co jezdej do centra doslo, ze na kole je to nejrychlejsi :)
FREETEKK --- 9:14:45 16.6.2011
MRAK0S: taxikarum? :)
MRAK0S --- 8:30:18 16.6.2011
A komu tim pomuzete? ;)
FREETEKK --- 8:28:31 16.6.2011
KOUTLOSH: pod to bych se podepsal
KOUTLOSH --- 19:34:38 15.6.2011
S_TEJK:
S_TEJK: Možnost podporovat jednu nebo druhou stranu mi nepřijde dostatečně svobodná. Tím spíše, když vím, že na komunální úrovni v současnosti a na celostátní úrovni v minulosti, jsou tyto dvě největší strany schopny dobře spolupracovat (bez ohledu na to, jak na sobě odjakživa nenechají nit suchou, tvrdý boj o moc nad vším je však spíše bratrské zápolení). Dokud budou lidé spokojeni s možností změny na vládu ODS z vlády ČSSD a naopak, dokud, ač to žádné zákonné limity neustanovují, bude u nás fakticky voličskou základnou akceptován systém dvou velkých stran, v rámci kterých dochází ke změnám lidí, ale ne pořádků, nebude zde prostor pro žádnou změnu.

Má to dobře napsané, ale není to přesné. Není nic špatného na stávce, která je politická tím, že má politické cíle. Je něco špatného na tom, že má politické pozadí. Pokud by šlo o nezávislou snahu nějakých občanských sdružení, byl bych pro všemi deseti, kdyby byla šance, že přijdou noví lidé a nové ideje, byla by to ona revoluce. Pokud se má ale jednat o poslední ránu z milosti, která opět vynese na výsluní v předčasných volbách ČSSD (za pomoci KSČM, po takové době si socdem prostě nemůže dovolit nemít jak sestavit vládu, jsou těžké časy, lidé to přeci pochopí - tím spíše, čím bude větší nespokojenost a více emocí ve společnosti), bude se jednat druhou stranu téže mince. Pokud to je na objednávku (a předáci odborů pak postoupili v kariérním žebříčku dále vždy právě přes ČSSD), přijde mi nevhodné se toho zúčastnit nejenom proto, že s tím nesouhlasím a je to z hlediska vyhlídek na změnu (velké naděje někteří vkládali do dvou nových stran ve vládě, je šok z výsledku důvod vrátit se ke dvěma starým?) zbytečné, ale dokonce i neetické.
A navíc, co jsou ty strašné reformy? Sjednocení DPH (socdem chce věc řešit progresivní daní s tím, že tak to je přeci na západě) je něco co po nás chce EU. Pozdější odchod do důchodu taktéž. A převedení pouhých dvou procentních bodů ze sociálního pojištění, pokud občan přidá další tři vlastní, na dobrovolné bázi, čím se to liší od dotace na penzijní připojištění, jak to již dávno funguje? Nevidím žádné asociální zlo, jen úspornější způsob jak podpořit vlastní spoření na stáří, odpočet je vždy levnější než dotování, odpadá jedna přerozdělovací operace.
Podpořit skok z bláta do louže s vidinou lepších zítřků pro všechny (ať chcou nebo ne), za cenu toho, že akorát omezím ostatní, to mi opravdu nepřijde prospěšné a chvályhodné.