Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

11 uživatelů půjde

hledání


4. rocnik jarniho uklidu


Ekologický aktivistický spolek, zve všechny, kterým není lhostejný stav postoloprtské Bažantnice, na čtvrtý ročník jarního úklidu lesa. Předchozí roky 2006, 2007, 2010 se jich účastnilo několik desítek nejen místních lidí. Letos se jarní úklid bažantnice uskuteční v odpoledních hodinách v neděli 3. dubna 2011. Sraz všech účastníků bude ve 14:00 před Městským domem dětí a mládeže v Postoloprtech. Budeme rádi, když i vy se budete podílet na tom jak to ve vašem okolí vypadá. Rádi bychom tímto vytvořili tradici v uklízení lesa každou první dubnovou neděli.

Pokud by měl někdo aktivní zájem o propagaci, je možné zaslat letáky na email, případně po domluvě vytisknout. Případný kontakt do posty :) Kdo jsme?Jsme volný kolektiv několika mladých lidí, kterým není lhostejné naše okolí a rádi bychom ho měnili pozitivním směrem.Proč uklízíme?To co nás motivuje uklízet v lese je chuť, žít v lepším prostředí. Protože právě prostředí, které nás obklopuje, a ve kterém žijeme, je pro nás důležitější něž množství spotřebního zboží, které si nakupujeme z našich výplat. Myslíme, že náš osobní čas můžeme využít efektivně pro zlepšení našeho okolí a prostředí, kde společně žijeme. Volíme formu pozitivní přímé akce. Nebudeme čekat na nějakou vyšší sílu z nebe, od komerčních subjektů nebo placenou z daní, která by naše životní prostředí zlepšila. Budeme jednat sami! Výsledkem našeho snažení bude čistý příměstský les, který nám slouží  jako místo oddychu a relaxace.Proč na začátku dubna?Termín prvního víkendu v dubnu je pro úklid bažantnice nejideálnější. Brzy na jaře roste v dubnu v našem lese mnoho krásných jarních rostlin jako jsou dymnivky, sasanky, bažanky, orseje, křivatce a mnoho dalších. Květinový porost takto během začátku jara než jsou stromy plně olistěné se nazývá jarní aspekt. Rádi bychom provedli úklid po skončení zimy dokud nebude les plný květin, které bychom mohli svým úklidem poničit. Navíc budou odpadky v lese dobře vidět a nebudeme je muset hledat v porostu.Zapoj se také!!!Každý člověk se může zapojit a přispět k našemu snažení. Budeme mít kontejner od města a dostaneme také pytle na úklid, které budeme rozdávat. Ale uvítáme snahu každého přinést si svůj pytel a případně nějak iniciativně přispět pro zlepšení a zefektivnění naší společné akce. Možností je mnoho: přesvědčit někoho dalšího ať jde s námi, šířit tuto informaci mezi další lidi (vyrobit plakáty, kopírovat letáky, prostřednictvím internetu), přinést si vlastní pytle, rukavice nebo úklidové pomůcky pro další aktivisty a aktivistky. Pokud má někdo nápad, jak tuto akci zefektivnit a přispět k ní nějakou vlastní aktivitou, která by se mohla přidružit. Chtěli bychom takto vytvořit tradici v okrašlování našeho města tím, že by vznikla tradice v uklízení bažatnice každou první dubnovou neděli v roce.


IWF
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
PTERA --- 15:10:53 4.4.2011
IWF: pěkná fota ;).....

lesu to prospělo, teď si tam dýmnivky můžou růst jedna radost.....supr supr, oheň byl určo také fajný
IWF --- 20:03:23 24.3.2011
neco na dlabani si urcite vemte, ohynek je povolenej! :)
PTERA --- 13:27:05 22.3.2011
VOTVAC: a můžu krmit veverky? :D
HAJCUK --- 14:11:20 11.3.2011

VOTVAC:a hlavne neco na ohen , naky ty buřtiky ,protože určitě vyhládne po těch brčkách:)
VOTVAC --- 12:44:48 11.3.2011
hmm, uvidíme kolik se nás tam sejde, agitujte všichni, přijďte s kamarády, bude pěkně, vemte pejsky a kočičky, a medvídky mývaly, .. :)
IWF --- 15:51:14 7.3.2011
ok, beru na vedomi :))
RAEVA --- 13:30:06 7.3.2011
IWF: jasnýýýýýý :)) mohla bys mi to pár dní předem připomenout? jen třeba tu v poště? FB jsem smazala, je to k ničemu :) díky moc :)
IWF --- 13:05:28 7.3.2011
RAEVA: no jasne, doraz! radi te uvidime, s pejskem neni zadnej problem a myslim, ze se uklid da vyuzit jako uzitecna prochazka nebo naopak? :)
AYOS --- 11:43:30 7.3.2011
doraz nejlepsi zpusob jak poznat podobne uvazujici lidi :o)
RAEVA --- 0:22:31 7.3.2011
možná mi to vyjde :) pokusím se ;) pejsek se rádp roběhne po lese a já ráda udělam něco užitečného :)