Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

9 uživatelů půjde

hledání


http://www.unicef.cz/index.php?pg=hm&zl=4

Přijďte vybít svou kreativitu, udělat něco pro dobrou věc a pobavte se přitom s přáteli. Budeme vyrábět panenky pro Unicef!

Přijďte vybít svou kreativitu, udělat něco pro dobrou věc a pobavte se přitom s přáteli. Budeme vyrábět panenky pro Unicef!

Panenky, které ten den vyrobíme, večer slavnostně vydražíme a zbylé pošleme do světa přes Unicef. Večer bude zakončený příjemným jazzovým koncertem.

Sama se zavazuji k tomu , že vydražené peníze odevzdám spolu s panenkami do Unicefu následný den po akci. Unicef sám mi již nabídl dobrovolníky pro pomoc a doh...lédnutí na akci.

Také musím nahlásit alespoň přibližný počet panenek, které vyrobíme, aby mi unicef poskytl rodné listy a střihy..

"Cílem projektu Panenka je získat finanční prostředky pro celosvětovou očkovací kampaň UNICEF, a to za použití symbolu, který znají všechny děti na světě – panenky. Pro cíle projektu byla zvolena forma textilní panenky. Každá panenka představuje skutečné dítě, které bude v rámci očkovací kampaně UNICEF v rozvojových zemích proočkováno proti šesti hlavním smrtelným dětským chorobám (spalničky, záškrt, černý kašel, tetanus, tuberkulóza, dětská obrna).
Částka, za kterou si můžete panenku „adoptovat“, činí 600 Kč a je stanovena podle nákladů, potřebných na očkování jednoho dítěte v nejchudších zemích proti 6 hlavním smrtelným dětským chorobám. V sumě jsou zahrnuty očkovací látky, injekční stříkačky, jehly, chladicí boxy, zaškolení zdravotníka apod. Rodina či jednotlivec, který panenku adoptuje, obdrží spolu s panenkou blahopřání UNICEF, které zašle tvůrci panenky se zprávou, že jeho panenka našla ,,svoji rodinu“."

Pokud nemáte chuť s námi vyrábět, můžete adoptovat například zde:
http://www.fler.cz/unicef
http://www.unicef.cz/index.php?pg=hm&zl=4

Materiál:
Bude potřeba aby si každý přinesl materiál. Staré látky, klidně zbytky, korálky, vlny, molitan, jehly, fixy na textil..prostě cokoliv co vás napadne. Poptejte se přátel a příbuzných jestli něco také nevyštrachají a přineste materiál i pro ostatní. Samozřejmě si můžete materiál i nakoupit dle vlastních představ, nebo pokud byste měli chuť nakoupit i něco navíc, materiál se určitě neztratí a třeba inspiruje další. Samozřejmě i investoři pouze pro materiál, kterým se nechce šít, jsou vítáni.

Panenky:
mají zhruba 30-40cm na výšku. Šití není vůbec těžké. Stačí vystřihnout dva obrysy tělíčka, obšít dohromady, vycpat a pak už jen ozdobit - vlasy, oblečení, obličejík a konečně si panenku pojmenujete a vyplníte jí rodný list. Kreativitě se meze nekladou! A očekávám, že se zůčastní mužské pohlaví!

Budu se na Vás těšit a šiřte dál!!!

IGNACIUS
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
IGNACIUS --- 10:19:16 24.4.2011
Ahoj, chci jen napsat, že mě opravdu mrzí, že nikdo z vás nedorazil.. Příště si prosím uvědomte, že za takovou akcí stojí hodně energie, času i peněz. Stačilo se odhlásit aspoň den předem.
s.
IGNACIUS --- 9:29:41 11.4.2011
Ahoj,
těším se na Vás v sobotu 23. od 12 do 17 hodin v kavárně Potrvá na Hradčanské v Praze. Nezapoměňte pozvat všechny známé, kamarády, rodinku, partnery.. A taky nakoupit potřebný materiál, nebo se jen pohrabat ve skříních a vzít klidně staré oblečení, povlečení, .. Doporučuji látku, punčochu na tělíčko a oblečení, vlnu na vlásky, korálky, knoflíky, stuhy, fixy na textil na ozdobení, vatu, molitan, rýži, fazole na vycpání samozřejmě jehly a nitě...fantazii se meze nekladou. Vítán je i materiál navíc a vzájemná směna materiálu na místě při akci :))
s.
IGNACIUS --- 9:29:35 11.4.2011
Ahoj, akce na facebooku se jmenuje Šijeme panenky pro Unicef. Střih je daný, najdete ho na stránkách Unicef, samozřejmě já ho budu mít na akci pro vás k dispozici :) těším se na vás!
BACAKACKA --- 18:49:28 12.3.2011
chtěla bych se zeptat jak to je se střihy,jestli je předepsaný 1 střih a podle něho se panenky šijou?já se do prahy nedostanu tak bych jí ušila doma bez střihu jestli to nevadí?
SCATVISION --- 18:26:08 25.2.2011
jak se ta akce jmenuje na FB nemůžu jí tam najít..díky..
IGNACIUS --- 23:04:14 20.2.2011
na facebooku je ku dnešku přihlášeno 23 lidí plus 50 lidí se zůčastní možná, nebojte samy tam nebudem :) a akce se dál šíří.
DOLORES --- 22:57:23 20.2.2011
zucastnim se pouze sitim panenky, nebudu bohuzel v praze, coz me moc mrzi :(
IGNACIUS --- 14:56:58 19.2.2011
Komu se také termín nehodí, může panenku vyrobit sám v klidu doma a poslat mi ji nebo předat, já ji už na akci doprovodím sama :)
IGNACIUS --- 14:56:41 19.2.2011
Kdo nemá čas nebo chuť šít, nezapomeňte dorazit na večerní koncert spojený s dražbou panenek :)
IGNACIUS --- 14:25:12 19.2.2011
najdete také na facebooku jako událost
Šijeme panenky pro Unicef