Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

207 uživatelů půjde

hledání


http://www.komiksfest.cz/

Festival si klade za cíl představit komiks populární formou jako mladé, atraktivní a univerzální médium. Návštěvníkům přinese filmy, divadla a výstavy
Již 3. ročník nezávislého multimediálního festivalu KomiksFEST! s mezinárodní účastí se odehraje 1. až 8. listopadu 2008 v Praze. Festival si klade za cíl představovat komiks populární formou jako mladé, dynamické, atraktivní a univerzální médium schopné nést jakýkoli obsah; návštěvníkům přinese knihy, filmy, divadla, besedy a výstavy. Motto festivalu zní: Komiks unlimited.

Festival zahájí v sobotu 1.11. párty v holešovické La Fabrice. K vidění bude komiksová módní přehlídka Fashionshopu PARAZIT, dvojkoncert Vladimír 518 vs. Jaromír 99 & The Bombers a speciální filmová projekce.

Během festivalového týdne proběhne v centru Prahy patnáct vernisáží výstav, workshop vedený předními kreslíři, setkání se zahraničními hosty, autogramiády a prezentace nových knih. Nebudou chybět tradiční filmové projekce (kina Aero a Světozor, např. profil Terryho Zwigoffa) ani divadelní představení inspirovaná komiksem (divadlo Alfréd ve dvoře, např. Bliss Vojty Švejdy či loutková adaptace Kuře podle Marjane Satrapiové).
Také v letošním roce se můžete těšit na zajímavé hosty z ciziny – do Prahy přijedou z Francie explozivní tvůrce Lewis Trondheim (série Donžon), z Anglie žijící legenda Bryan Talbot (Dobrodružství Luthera Arkwrighta, Tale of One Bad Rat), výteční zástupci nezávislého proudu současného evropského komiksu Ulf K. z Německa (autor plakátu pana Smrťáka pro KF!) a minimalista Nicholas Mahler z Rakouska, dále autoři z Polska a Rumunska. Prezentovat se bude samozřejmě aktuální česká tvorba (např. Jiří Grus – série Voleman, Karel Jerie, Hza Bažant, Pavel Čech, Jiří Zimčík, Nikkarin, Andraste a Jaromír Plachý). Představí se také fenomenální výtvarník František Skála jr., samostatnou výstavu bude mít v divadle Archa Pavel Reisenauer (zároveň autor jednoho z nejpodivnějších domácích komiksů Smrt po životě).

KomiksFEST! vyvrcholí celodenním programem druhou listopadovou sobotu 8.11. v Experimentálním prostoru Roxy/NoD za přítomnosti zahraničních hostí (Trondheim a Talbot), kde budou mj. předány výroční komiksové ceny Muriel. Vstup je zdarma.

Festival vznikl v roce 2006, aby pomohl komiks etablovat jako svébytnou, respektovanou formu, jak se tomu těší např. v západní Evropě či USA. Loňskými hvězdami KomiksFEST!u byli bezesporu autor slavné Padoucnice, Francouz David B., berlínský tvůrce Mawil či uznávaný český výtvarník, žijící v USA, Petr Sís.

Aktuální info a program na: www.komiksfest.cz. Na této adrese můžete vybrat nejlepší příběh nakreslený v zápisnících Moleskine a soutěžit o nové komiksové knihy a vstupenky na zahájení do La Fabriky.

PROGRAM

ANDRASTE
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
TSCHIKO --- 13:14:39 14.10.2008
to uz budem pryc, skoda :(
BAREKULA --- 21:12:30 13.10.2008
takybych rada..
JACQUES157 --- 22:20:06 12.10.2008
loni sem ho prošvihnul, tak snad letos!